Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-04-29 21:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawa „Mirosław Smerek i Przyjaciele” w BWA jeszcze tylko do niedzieli

Olsztyn24
Finisaż wystawy w sali głównej BWA | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie odbył się dzisiaj (29.04) wystawy „Mirosław Smerek i Przyjaciele”. Ekspozycję zaplanowano jako przypomnienie twórczości jednego z ciekawszych twórców olsztyńskiego środowiska artystycznego w 80. rocznicę urodzin w kontekście twórczości, prac artystów – przyjaciół Olsztyna głównie lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku. Jej kuratorami byli Małgorzata Jackiewicz-Garniec i Jakub Smerek.

Wystawa została otwarta 19 marca bieżącego roku i jest eksponowana w sali głównej galerii. Zaprezentowana została na niej twórczość Mirosława Smerka oraz jego przyjaciół – artystów działających w tamtych czasach w Olsztynie: Artura Nichthausera, Bogdana Stefanów, Tadeusza Wójcika, Tadeusza Brzeskiego, Mieczysława Romańczuka, Sylwina Mydlaka, Eugeniusza Jankowskiego, Wiesława Wojczulanisa, Andrzeja Samulowskiego, Mirosławy Smerek-Bieleckiej, Jerzego Bieleckiego, Michała Sawaniuka, Barbary Lis-Romańczukowej, Janusza Wierzyńskiego, Henryka Mączkowskiego, Hieronima Skurpskiego i Bolesława Marschalla.

Ekspozycję będzie można oglądać jeszcze tylko do niedzieli (3.05).

******
R E K L A M A
banner
Mirosław Smerek (1935-1995) zamieszkał w Olsztynie w 1962 roku, zaraz po studiach na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uprawiał malarstwo, rysunek, grafikę użytkową, był autorem oprawy plastycznej wielu wydarzeń w mieście i województwie. Prowadził działalność pedagogiczną i upowszechnieniową z dziedziny sztuki.

Był przede wszystkim malarzem, bardzo dobrym pejzażystą. Współprojektant i wykonawca dekoracji na Centralne Dożynki w Olsztynie (1978) oraz wizytę Jana Pawła II (1991). Od 1963 roku był aktywnym członkiem Olsztyńskiego Okręgu ZPAP. Otrzymał Złotą Odznakę ZPAP, Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki w 1991 roku.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Finisaż wystawy „Mirosław Smerek i Przyjaciele”

29-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl