Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-04-30 16:50 | Rozmiar tekstu: A A A
Inwestycja drogowa w gminie Dywity

Asfalt zamiast szutrówki

Olsztyn24
Pierwszy etap budowy drogi rozpoczęty (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ruszyła jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w gminie Dywity w tym roku. Przebudowy doczekała się szutrowa i notorycznie degradowana droga z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej.

Do końca września w jej miejsce powstanie szeroka na pięć metrów droga asfaltowa o łącznej długości 3,2 km. Koszt inwestycji to ponad 2,1 mln zł. Teraz trwa korytowanie, potem prace nad podbudową i na koniec wylewanie warstw asfaltowych.

Przebudowa drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej to dobra informacja nie tylko dla mieszkańców tych dwóch miejscowości. Z nowej, równej, asfaltowej drogi z pewnością korzystać będą także mieszkańcy Nowych Włók czy Frączek.
R E K L A M A
banner
Inwestycja realizowana przez Urząd Gminy w Dywitach została podzielona na dwa etapy. Obecnie rozpoczął się pierwszy etap przebudowy, który obejmuje odcinek o długości ponad 1,9 km (od przedszkola w Różnowie w kierunku Dąbrówki Wielkiej).

– Wykonawcą tego etapu przebudowy jest firma Strabag – informuje Kamila Maszczak z Referatu Budownictwa i Inwestycji Komunalnych. – Obecnie trwa korytowanie drogi, potem wykonywana będzie podbudowa, a na zakończenie planowane jest kładzenie masy asfaltowej.

Przebudowa wiąże się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Póki co nie są one aż tak bardzo odczuwalne dla kierowców.

– Podczas wykonywania podbudowy planuje się wprowadzenie ruchu wahadłowego – zapowiada Kamila Maszczak.

Zgodnie z umową Strabag powinien zakończyć prace do 31 lipca 2015 r. Z kolei przetarg na wykonanie II etapu przebudowy i wybudowanie 5-metrowej drogi asfaltowej do samej Dąbrówki Wielkiej wygrała firma Skanska. Wybuduje ona łącznie pozostałe 1,3 km drogi w terminie do końca września 2015. Koszt drugiego etapu przebudowy to około 820 tys. zł.

Łącznie do końca września powstanie więc droga asfaltowa o długości 3,2 km i szerokości 5 metrów. Dodatkowo wybudowane zostanie też utwardzone pobocze o szerokości 75 cm.

Urząd Gminy w Dywitach przygotowuje także dokumentację na przebudowę około półkilometrowego odcinka drogi w samej miejscowości Dąbrówka Wielka.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl