Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anita Romulewicz | 2015-04-30 20:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Moje korzenie, czyli… multimedialny konkurs dla młodzieży

Olsztyn24
 
Do 15 maja potrwa konkurs dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego „Moje korzenie, czyli skąd jestem”. Za oryginalny film, nagranie, prezentację lub spisane wspomnienia o własnych przodkach młodzież może zdobyć tablety lub aparaty fotograficzne.

Zbliżający się majowy weekend to doskonała okazja dla nastolatków z Warmii i Mazur, aby spędzając czas w gronie rodzinnym zebrali ciekawe historie i opowieści o własnych przodkach i wzięli udział w zabawie z cennymi nagrodami. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi, aby wykorzystali swoje multimedialne umiejętności do zachowania własnego dziedzictwa kulturowego. Jak pokazuje historia regionu, jest ono niezwykle barwne i bogate.

Zadaniem ucznia biorącego udział w konkursie jest przedstawienie w nowoczesny sposób, skąd pochodzi jego rodzina i dlaczego dzisiaj jest on mieszkańcem Warmii i Mazur. Może to być np. opis wyjątkowego zwyczaju rodzinnego przekazywanego od lat, albo ciekawa opowieść jednego z seniorów rodu, lub też historia najcenniejszych pamiątek rodzinnych, w tym starych fotografii. Zabrane wiadomości i materiały ujęte w oryginalny sposób powinny zostać zapisane w wersji elektronicznej i przysłane na adres Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Fantazji autora pracy konkursowej z pewnością nie ograniczy forma. Dowolnie może on wybierać spośród różnych technik zapisu cyfrowego. Może napisać krótki materiał w dokumencie tekstowym (nie więcej niż 4 strony), albo nagrać filmik (telefonem komórkowym lub innym narzędziem), zarejestrować nagranie dźwiękowe (nie dłuższe niż 15 minut) lub też zrobić prezentację multimedialną (np. w Power Poincie). Może też łączyć dowolnie wszystkie te techniki. Ważne jednak, aby odkrył i pokazał, jakie są jego korzenie. O warunkach uczestnictwa w konkursie i zasadach przygotowania prac konkursowych więcej można przeczytać na stronie internetowej: www.wbp.olsztyn.pl/korzenie.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest na 10 czerwca 2015 r. Projekt objęty został patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marka Gustawa Brzezina.

Organizatorami konkursu są: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego ds. Dziedzictwa Kultury Niematerialnej i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Anita Romulewicz


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl