Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-05-10 21:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Pobiegli z książkami w rękach

Olsztyn24
Wspólne zdjęcie uczestników happeningu w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
Multimedialna Biblioteka Młodych Planeta 11 bez biegania żyć nie może. To w Planecie 11 narodził się pomysł organizowania biegu przebierańców pod nazwą Copernicus Run, szybko wzięty pod skrzydła Urzędu Miasta. Teraz w bibliotece zrodziła się nowa inicjatywa zorganizowania happeningu rekreacyjno-literackiego, którego zasadniczą częścią był bieg z książkami w rękach. Happening, który bibliotekarze zatytułowali „Zabiegani - zaczytani” odbył się dziś (10.05) w Planecie 11 i przylegających do biblioteki błoniach.

- To prawda, lubimy organizować nietypowe biegi - mówi Jacek Smółka, kierownik Planety 11. - W Copernicus Run chodziło o nietypowe przebrania biegaczy, teraz postanowiliśmy to nieco zmodyfikować i „podciągnąć” pod działalność biblioteki. Pomyśleliśmy więc, by zorganizować bieg z książką.

Odzew na zaproszenie do biegu „Zabiegani - zaczytani” przerósł oczekiwania bibliotekarzy z Planety 11. Przygotowani byli na przyjęcie 100 biegaczy, zgłosiło się kilkadziesiąt osób więcej. Szybko więc dodrukowano jeszcze 20 numerów startowych. Wśród biegaczy była nawet grupa złożona z przebywających w Olsztynie na zaproszenie Borussi mieszkańców Rosji, Białorusi i Ukrainy. Śmiało więc można powiedzieć, że bieg miał charakter międzynarodowego.
R E K L A M A
banner
Bieg, którego trasa poprowadzona została wokół oczka wodnego pomiędzy pływalnią OSiR a hotelem Relaks, miał charakter biegu rekreacyjnego, ale w biegaczach szybko obudziła się sportowa żyłka. Na finiszu można było obserwować zaciętą rywalizację.

Bieg nie był jedynym punktem dzisiejszego happeningu. Przed biegiem uczestnicy wzięli udział w intensywnej rozgrzewce tańcząc w rytm dynamicznej muzyki oraz głośno czytając swoją książkę. Chociaż bieg nie był wyczerpujący, po jego zakończeniu biegacze wzięli udział w „rozbieganiu”. Potem odbył się konkurs szybkiego czytania. Wśród kilkunastu chętnych do udziału w takim konkursie znalazła się dwójka gości z Ukrainy. Z czytaniem po polsku poradzili sobie całkiem nieźle, chociaż konkursu nie wygrali.

Wśród uczestników biegu rozlosowano 21 pakietów upominków ufundowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną i jej partnerów.

Sukces frekwencyjny i zadowolenie uczestników happeningu, skłoniło do zadania organizatorom pytania o następne edycje imprezy.

- Trzeba się będzie nad tym zastanowić - odpowiedział Jacek Smółka. - To był pierwszy raz, nie wiadomo było jak to „wypali”. Frekwencja była fajna, ludzie też są zadowoleni, więc to bieganie z książką ma sens. Pomyślimy czy to kontynuować.

Dzisiejszy happening był jedną z wielu imprez przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie na trwający właśnie Tydzień Bibliotek.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Happening rekreacyjno-literacki „Zabiegani - zaczytani” w Planecie 11

10-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl