Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-05-11 21:14 | Rozmiar tekstu: A A A
Podpisanie porozumienie ZIT

Wspólne inwestycje wokół Olsztyna

Olsztyn24
Podpisanie umowy ws. ZIT w olsztyńskim ratuszu (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (11.05) gospodarze Olsztyna i sześciu otaczających miasto gmin podpisali porozumienie w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna. Dzięki pieniądzom unijnym w ramach ZIT zmodernizowane zostaną m.in. drogi lokalne w gminie Dywity.

Uroczyste podpisanie porozumienia ZIT, którego celem jest realizacja strategii rozwoju Olsztyna i sześciu ościennych gmin (Dywity, Barczewo, Gietrzwałd, Purda, Jonkowo i Stawiguda) odbyło się w olsztyńskim ratuszu. Gminę Olsztyn reprezentował prezydent Piotr Grzymowicz, zaś ościenne gminy burmistrzowie i wójtowie, w tym Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.

– Porozumienie w sprawie ZIT Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna to ważny krok, który przybliża nas do realizacji konkretnych inwestycji służących poprawie standardów życia mieszkańców Olsztyna i sześciu otaczających gmin – mówi wójt Jacek Szydło. – Dla mieszkańców naszej gminy najważniejszym tematem będzie na pewno modernizacja dróg lokalnych, które będą wykonane w ramach ZIT dzięki środkom unijnym.
R E K L A M A
banner
Chodzi m.in. o drogę powiatową na odcinku Wadąg – Gady – Tuławki, drogę Tuławki – Nowe Włóki – Spręcowo, drogę od mostu na rzece Wadąg do skrzyżowania z DK 51 oraz drogę gminną z miejscowości Zalbki do granicy miasta. Oprócz inwestycji drogowych w ramach ZIT zaplanowane zostały również inwestycje z zakresu modernizacji oświetlenia ulicznego, budowy chodników i ścieżek rowerowych oraz budowę lokalnych dróg w strefie przedsiębiorczości.

Przytoczone powyżej inwestycje, planowane w ramach ZIT, to tylko niewielki zakres działań zapisanych w strategii rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna. Strategia rozwoju MOF Olsztyna wkrótce zostanie wysłana do akceptacji do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Instytucje te będą miały 60 dni na sprawdzenie i zatwierdzenie strategii rozwoju MOF. W wakacje Rady Miejskie i Rady Gminne sygnatariuszy porozumienia ZIT powinny podjąć uchwały zatwierdzające strategie rozwoju MOF.

Ogłoszenie pierwszych konkursów w ramach ZIT planowane są wstępnie na pierwszy kwartał 2016 roku. Potem nastąpi już realizacja konkretnych inwestycji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Klebarczok / 2015-05-12 09:55
A co z katastrofalna droga do Klebarka Wielkiego?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl