Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-05-11 22:48 | Rozmiar tekstu: A A A

„EuroMelanoma Day” we wtorek w szpitalu miejskim

Olsztyn24
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Pieprzyki, piegi, punkciki – wszyscy mamy na skórze różnego rodzaju znamiona, wśród których może się czaić czerniak - najbardziej agresywny nowotwór skóry. Jak rozpoznawać, leczyć i zapobiegać czerniakowi?

Nowotwór skóry może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku. Jest najbardziej powszechny u osób powyżej 50 roku życia lub u osób, które były poddane przez dłuższy okres nadmiernej ekspozycji na słońce. Każdy powinien obserwować swoją skórę i przeprowadzać regularne samobadanie znamion.

Szansa darmowego (i bez skierowania!) badania nadarzy się już od 12 do 15 maja 2015 r. W ramach akcji EuroMelanoma Day lekarze dermatolodzy zapraszają pacjentów na bezpłatne badanie znamion, które odbędą się m. in. w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. Aby wziąć udział w akcji należy się zarejestrować w Poradni Dermatologicznej Szpitala Miejskiego przy Al. Wojska Polskiego 30 lub pod tel.: 89 678 66 17.
R E K L A M A
banner
EuroMelanoma jest ogólnoeuropejską kampanią profilaktyki raka skóry, której celem jest rozpowszechnianie informacji o zapobieganiu raka skóry, wczesnym rozpoznaniu i leczeniu. Kampanię tę zapoczątkowano w 1999 roku w Belgii. Później rozszerzono ją na 29 krajów, od Szwecji po Cypr, Maltę, Irlandię, Rosję, od Północy na Południe, od Wschodu na Zachód, na całą Europę. Inicjatywę tę prowadzi zespół europejskich dermatologów, którzy poświęcają się tej sprawie bez pobierania za nią żadnego wynagrodzenia.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl