Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-04-30 20:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital miejski rozwija opiekę perinatalną i zaprasza na bezpłatne badania

Olsztyn24
Dyrektor szpitala dr Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk przedstawia założenia projektu | Więcej zdjęć »
Dyrekcja Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie zaprosiła dzisiaj (30.04) dziennikarzy na spotkanie, podczas którego zaprezentowano zmiany mające wspomóc mamy i kobiety w ciąży. W placówce (w marcu bieżącego roku) uruchomiono projekt „Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego”. Dzięki jego realizacji ponad 2000 kobiet w ciąży oraz 3800 dzieci będzie miało możliwość skorzystania ze specjalistycznych badań, które powodują ochronę i wzrost bezpieczeństwa przyszłej mamy i dziecka. Dodatkowo szpital wykona pacjentkom prawie 81 000 badań laboratoryjnych.

Środki na realizację projektu pochodzą z dofinansowania w kwocie blisko 6 720 tys. zł udzielonego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Wkład własny szpitala został wygospodarowany ze środków budżetu miasta i wynosi około 1 680 tys. zł. Jego celem jest podniesienie jakości, dostępności oraz efektywności świadczonych usług medycznych, a także wzrost bezpieczeństwa i ochrona zdrowia matki oraz dziecka w czasie, przed i po jego urodzeniu w MSZ w Olsztynie.

W ramach programu szpital bezpłatnie i bez skierowania oferuje: USG płodu z morfologią, USG płodu z morfologią i elastografią szyjki macicy, USG jamy brzusznej i narządów wewnętrznych dzieci wraz z opisem, USG przezciemiączkowe główki dziecka wraz z opisem, Badanie echokardiograficzne (ECHO) dzieci z oceną przepływów i opisem, USG stawów biodrowych wraz opisem, porady laktacyjne, szkołę rodzenia oraz specjalistyczne badania laboratoryjne. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy z subregionu olsztyńskiego - Olsztyna oraz powiatów: olsztyńskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, szczycieńskiego i nidzickiego.
R E K L A M A
banner
Dodatkowo szpital przechodzi modernizację oddziałów (oddział położniczy nie został zamknięty na czas remontu, pacjentki są przyjmowane na bieżąco), ogłoszono też przetargi na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Więcej informacji na temat projektu i oferowanych w jego ramach udogodnień dla przyszłych oraz obecnych mam jest dostępnych na zapisie wideo z dzisiejszego spotkania, który wkrótce udostępnimy oraz na jego stronie internetowej pod adresem www.projekt.szpital.olsztyn.pl

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa na temat zmian w szpitalu miejskim w Olsztynie

»

30-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl