Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-05-12 17:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Rektor UWM odznaczony przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego

Olsztyn24
Prof. Ryszard Górecki - rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki został odznaczony przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W minioną niedzielę (10.05) prof. Górecki Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za zasługi na rzecz województwa kujawsko-pomorskiego i jego mieszkańców.

Czołówka polskich naukowców oraz utytułowani goście z renomowanych europejskich ośrodków naukowych uczestniczy w odbywającym się w Toruniu czterodniowym (10-13 maja) Kolegium Humboldtiańskim. Jego tematem są normy i dylematy związane z wyborami etycznymi w nauce i życiu.

W trakcie niedzielnej ceremonii otwarcia konferencji odbyła się krótka uroczystość, podczas której marszałek Piotr Całbecki wręczył najwyższe regionalne odznaczenie, srebrny Medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis profesorowi Ryszardowi Góreckiemu, rektorowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, postaci zasłużonej dla budowania potencjału naukowo-badawczego tej części kraju.
R E K L A M A
banner
Prof. Górecki medal otrzymał za działania na rzecz Polski północno-wschodniej. Rektor współdziała we wdrażaniu strategicznych programów związanych z obszarem „Zielonych Płuc Polski” w kontekście wykorzystania potencjału Polski północno-wschodniej na rzecz polityki prozdrowotnej i proekologicznej. Jest to spójne z inteligentnymi specjalizacjami  województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ponadto prof. Górecki związany jest z programami naukowymi, instytutami i wydziałami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie fizjologii roślin, biologii komórki i pozyskiwania surowców naturalnych dla potrzeb rodzimego przemysłu. Działa również aktywnie na rzecz budowania potencjału naukowo-badawczego regionu kujawsko-pomorskiego. Jest orędownikiem transferu technologii z laboratorium do przemysłu. Wraz z rektorem UMK w Toruniu doprowadził do wpisania na Polską mapę drogową inwestycji badawczych wspólnie wypracowanego przedsięwzięcia - największego polskiego konsorcjum naukowego - EnFoodLife. Był jednym z inicjatorów podpisania porozumienia na rzecz współpracy naukowo-badawczej w październiku 2014 r. pomiędzy województwami warmińsko-mazurskim a kujawsko-pomorskim.

Rektor UWM to inicjator utworzenia w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim mapy hydrologicznej zasobów wodnych i ich wykorzystania, a w następstwie utworzenia instytutu hydrobiologicznego z monitoringiem jakości wód w Olsztynie i Toruniu jako jednostek PIB.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl