Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-05-13 15:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Naukowcy kupili od miasta grunt pod nową siedzibę

Olsztyn24
Podpisanie aktu notarialnego w Urządzie Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Olsztyński Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk od dzisiaj (13.05) jest właścicielem ponad dwuhektarowej działki budowlanej tuż przy Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Na tym terenie w ciągu 5 lat instytut zamierza wybudować nową siedzibę, w której przede wszystkim znajdą miejsce nowoczesne laboratoria wyposażone w unikalną aparaturę. Akt notarialny potwierdzający sprzedaż miejskich gruntów został podpisany w olsztyńskim ratuszu przez prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i dyrektora instytutu prof. Mariusza Piskułę.

- Instytut działa w Olsztynie od ponad 25 lat - powiedział prof. Piskuła po podpisaniu aktu notarialnego. - Po 25 latach jesteśmy jednostką badawczą posiadającą kategorię A+, czyli najwyższą w Polsce - jedyną, która ma taką kategorię. Naszą bolączką jest rozproszenie. Co prawda dało nam się skonsolidować działalność w Olsztynie w dwóch miejscach - przy ul. Tuwima 10, gdzie jest centrum administracyjne instytutu oraz przy ul. Bydgoskiej 7, gdzie mieści się biologia rozrodu. Do mamy jednak dwa zakłady o profilu medycznym w Białymstoku, które docelowo chcemy przenieść do Olsztyna. Z tego względu wyszliśmy z inicjatywą budowy nowej siedziby.

Kupiony przez IRZiBŻ grunt został wyceniony na nieco ponad 4,8 mln złotych. Instytut zapłaci miastu 485 860 złotych, bo sprzedaż nastąpiła z 90% bonifikatą. Do kosztów zakupu instytut będzie musiał doliczyć jeszcze podatek VAT, który trzeba będzie odprowadzić do Urzędu Skarbowego.
R E K L A M A
banner
Jak zapewniał dyrektor Mariusz Piskuła, inwestycja powinna rozpocząć się w ciągu dwóch lat i nie powinna trwać dłużej niż trzy lata. Szacuje się, że budowa i wyposażenie nowych obiektów kosztować będzie około 80-90 milionów złotych. Większość tych pieniędzy pochodzić będzie z funduszy europejskich.

Dotychczasowe siedziby instytutu przy ul. Tuwima i Bydgoskiej najprawdopodobniej będą sprzedane, chociaż niewykluczone, że przynajmniej w jednym z nich znajdzie siedzibę nowy instytut naukowy, który w Olsztynie wspólnie chcą zorganizować Polska Akademia Nauk i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [1]
~max / 2015-05-14 15:58
Ciekawe czy przedsiębiorcy uzyskaliby 90% bonifikatę? chory kraj
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie aktu notarialnego sprzedaży miejskich gruntów w Olsztynie

13-05-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl