Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-05-14 17:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzostwa pierwszej pomocy PCK rozegrano w Parku Jakubowo

Olsztyn24
XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK | Więcej zdjęć »
Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie zorganizował dziś (14.05) XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzostwa, jak zwykle, rozegrano w okolicach Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i w pobliskim Parku Jakubowo.

- Uczniowie reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy - wyjaśnia Andrzej Karski, dyrektor Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie. - Poza tym najlepsi będą reprezentować nasze województwo w zawodach krajowych, które rozegrane zostaną 15 czerwca w Lublinie.

W zawodach wystartowały drużyny reprezentujące jedenaście z dwunastu rejonów PCK istniejących na Warmii i Mazurach. Zabrakło tylko zespołu z Kętrzyna, za to po raz kolejny w zawodach wzięła udział drużyna reprezentująca Niemiecki Czerwony Krzyż z zaprzyjaźnionego z PCK w Olsztynie Schwerina w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy przygotowali dla zawodników test z wiedzy teoretycznej oraz cztery konkurencja praktyczne: wypadek komunikacyjny, wypadek w pracy, wypadek w lesie oraz amputacja kończyny. Była również pozakonkursowa konkurencja edukacyjna, bowiem celem mistrzostw jest nie tylko sprawdzanie wiedzy i umiejętności młodych ratowników, ale także edukacja w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.

Po podsumowaniu wyników testów teoretycznych oraz punktów zdobytych w konkurencjach praktycznych okazało się, że zwycięzcami mistrzostw zostali młodzi ratownicy z Zespołu Szkół w Nowym Mieście Lubawskim. Miejsca na podium zajęły również drużyny z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu i Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie. Goście z Niemiec wywalczyli 5. miejsce.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Olsztynie

»

14-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl