Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-05-15 21:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzeum Warmii i Mazur ma nowe logo, stronę internetową i nabytki

Olsztyn24
Małgorzata Okulicz, kustosz MWiM, prezentuje jeden ze skarbczyków | Więcej zdjęć »
W Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie ostatnio wiele się dzieje. Okazją do opowiedzenia o tym, co konkretnie, była dzisiejsza (15.05) konferencja prasowa zwołana przez dyrektor muzeum Elżbietę Jelińską w przededniu zorganizowanej przez tę instytucję Nocy Muzeów.

Pierwszą z zauważalnych zmian jest nowe logo muzeum, zaprojektowane przez członka muzealnego zespołu - Leszka Sokolla. Oparte zostało ono na inicjałach instytucji i występuje w kilku odmianach (obejrzeć je można na jednym ze zdjęć ilustrujących ten artykuł). Kolejną zmianą jest wprowadzenie nowej strony internetowej placówki, którą uruchomiono z początkiem bieżącego miesiąca. Do nowości należy również umieszczony w zamkowym holu ekran multimedialny, na którym wyświetlane będą filmy oraz fotografie muzealnej kolekcji. Ekran zakupiono z wykorzystaniem środków unijnych.

Podczas konferencji zaprezentowano także dwa najnowsze nabytki muzeum - dwa unikatowe skarbczyki, którymi pochwalić może się tylko ta placówka. Eksponaty zakupione zostały za kwotę 98 tys. zł od prywatnego kolekcjonera z wykorzystaniem dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego opiewającej na 80 procent wspomnianej kwoty. Większy egzemplarz (szkatuła z XVI wieku) służył do przechowywania monet i kosztowności. Zaopatrzony jest w 18-ryglowy, wciąż działający zamek. Mniejszy (pochodzący z roku około 1500) to francuska kaseta na inkunabuły i rękopisy. Eksponaty zostaną szerzej zaprezentowane podczas jutrzejszej Nocy Muzeów.
R E K L A M A
banner
W Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku przygotowano również nową mini ekspozycję, ilustrującą możliwy wygląd gabinetu Mikołaja Kopernika. Ma ona uzupełniać zmodernizowaną dwa lata temu wystawę stałą „Mikołaj Kopernik - mieszkaniec zamku olsztyńskiego”. Eksponaty, które się na nią składają, pochodzą z prywatnej kolekcji. Wśród nich znajdziemy (pochodzący z XVI wieku) zegar kaflowy z kalendarzem i fazami księżyca, rozsuwany (wykonany w całości z drewna) stół oraz zdobione krzesło.

Więcej informacji na temat zmian w muzeum i jego nowych nabytków dostępnych będzie w zapisach wideo z konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~bida / 2015-05-17 11:07
A mnie najbardziej spodobało się logo DZIADY KULTURY! Brawo muzealnicy i portal Olsztyn24 za odwagę (zdjęcia z "Nocy" obok). Te tłumy zwiedzający nie zdają sobie sprawy, że muzealnicy od 2008 r.nie mieli podwyżek i tak żenujący pensji. Od tego czasu np. nauczyciele dostali ( w kilku transzach) od 1000 do 1500 zł brutto.
~allensteiner / 2015-05-16 21:42
No i o to idzie! Logo dziś wszędzie najważniejsze! A co najmniej w Olsztynie.......
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dyrektor MWiM Elżbieta Jelińska o zmianach w muzeum

15-05-2015

image galeria
Małgorzata Okulicz o najnowszych nabytkach MWiM

15-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl