Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-05-16 00:03 | Rozmiar tekstu: A A A

PRAXIS organizuje grę terenową „Matematyka tropem Kopernika”

Olsztyn24
Zajęcia z udziałem licealistów | Więcej zdjęć »
Działająca przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Olsztynie Strefa Rozwoju i Przedsiębiorczości „Praxis”, przedstawiła nową formułę gry edukacyjnej dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gra zachęca do nauki matematyki w kontekście historycznych wydarzeń i kluczowych dla niej miejsc na mapie Olsztyna. Celem swoistej „podróży w przeszłość” jest pokazanie uczniom uniwersalnego charakteru matematyki oraz tego, jak oddziaływała na przestrzeni czasu na pozostałe dziedziny życia, w tym nauki. Gra jest nowatorskim podejściem do łączenia dyscyplin naukowych, a jego celem -aktywizacja szkół w korzystaniu z nowych metod edukacyjnych.

Pierwszą drużyną, która wzięła udział w grze pod hasłem „Matematyka tropem Kopernika” byli licealiści z Morąga. Uczestnicy podzieleni na dwa zespoły poruszali się trasą wiodącą przez atrakcyjne punkty Olsztyna, m.in.: Wysoką Bramę, Obserwatorium, Park Centralny, Stary Ratusz, Zamek Kapituły Warmińskiej, Most Młyński, zabytkowe wiadukty, aż do siedziby Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Każdy z tych punktów oferował oddzielne zadanie matematyczne zakorzenione w historycznym kontekście miejsca. Dzięki grze, uczniowie mogli m.in. samodzielnie wykonać pomiar kamienic na starówce wg miary pręta i wczuć się w rolę pierwszych architektów Olsztyna.

- We współczesnym podejściu do nauczania podkreśla się interdyscyplinarność – staramy się więc edukować młodzież pokazując wielowymiarowość nauki, przekraczając granice poszczególnych przedmiotów jak matematyka, astronomia i historia. Człowiek żyje w wielowymiarowej przestrzeni kultury. Nasze zadania matematyczne nawiązują swym zakresem do podstaw programowych matematyki, ale są osadzone w kontekście historycznym naszego miasta – mówi dyrektor PRAXIS, Zofia Migus–Bębnowicz.

Grę uzupełniają wizyty u partnerów Strefy PRAXIS - w olsztyńskim Obserwatorium Astronomicznym oraz na Zamku Kapituły Warmińskiej, gdzie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Specjalnie na potrzeby gry terenowej Zamek Olsztyński udostępnił zakamarki i tajemnicze komnaty, zaś Planetarium uchyliło rąbka tajemnic wszechświata.
R E K L A M A
banner
Szkoły zainteresowane udziałem w grze miejskiej mogą zgłaszać się do organizatorów przedsięwzięcia - Strefy Rozwoju i Przedsiębiorczości PRAXIS pod telefonem 089 651-06-55 lub mailowo: dominika.malachowska@owsiz.pl
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl