Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
00:18 20 kwietnia 2024 Imieniny: Agnieszki, Amalii
YouTube
Facebook

szukaj

R E K L A M A
Banner A
Newsroom24 Nauka, szkolnictwo wyższe
inf. pras. | 2015-05-16 00:03 | Rozmiar tekstu: A A A

PRAXIS organizuje grę terenową „Matematyka tropem Kopernika”

Olsztyn24
Zajęcia z udziałem licealistów | Więcej zdjęć »

Działająca przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Olsztynie Strefa Rozwoju i Przedsiębiorczości „Praxis”, przedstawiła nową formułę gry edukacyjnej dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gra zachęca do nauki matematyki w kontekście historycznych wydarzeń i kluczowych dla niej miejsc na mapie Olsztyna. Celem swoistej „podróży w przeszłość” jest pokazanie uczniom uniwersalnego charakteru matematyki oraz tego, jak oddziaływała na przestrzeni czasu na pozostałe dziedziny życia, w tym nauki. Gra jest nowatorskim podejściem do łączenia dyscyplin naukowych, a jego celem -aktywizacja szkół w korzystaniu z nowych metod edukacyjnych.

Pierwszą drużyną, która wzięła udział w grze pod hasłem „Matematyka tropem Kopernika” byli licealiści z Morąga. Uczestnicy podzieleni na dwa zespoły poruszali się trasą wiodącą przez atrakcyjne punkty Olsztyna, m.in.: Wysoką Bramę, Obserwatorium, Park Centralny, Stary Ratusz, Zamek Kapituły Warmińskiej, Most Młyński, zabytkowe wiadukty, aż do siedziby Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Każdy z tych punktów oferował oddzielne zadanie matematyczne zakorzenione w historycznym kontekście miejsca. Dzięki grze, uczniowie mogli m.in. samodzielnie wykonać pomiar kamienic na starówce wg miary pręta i wczuć się w rolę pierwszych architektów Olsztyna.

- We współczesnym podejściu do nauczania podkreśla się interdyscyplinarność - podstaw programowych matematyki, ale są osadzone w kontekście historycznym naszego miasta - mówi dyrektor PRAXIS, Zofia Migus-Bębnowicz.

Grę uzupełniają wizyty u partnerów Strefy PRAXIS - w olsztyńskim Obserwatorium Astronomicznym oraz na Zamku Kapituły Warmińskiej, gdzie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Specjalnie na potrzeby gry terenowej Zamek Olsztyński udostępnił zakamarki i tajemnicze komnaty, zaś Planetarium uchyliło rąbka tajemnic wszechświata.
R E K L A M A
Szkoły zainteresowane udziałem w grze miejskiej mogą zgłaszać się do organizatorów przedsięwzięcia - Strefy Rozwoju i Przedsiębiorczości PRAXIS pod telefonem 089 651-06-55 lub mailowo: dominika.malachowska@owsiz.pl

Z D J Ę C I A
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
R E K L A M A
Banner F
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.