Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-05-16 23:57 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA Galeria Sztuki zaprosiła na Noc Muzeów

Olsztyn24
Noc Muzeów w BWA | Więcej zdjęć »
W Olsztynie, tak jak i w całej Polsce, trwa dzisiaj (16.05) Noc Muzeów. Z tej okazji działające w mieście instytucje kultury przygotowały dla uczestników akcji spotkania pełne atrakcji. Jedną z tych instytucji była BWA Galeria Sztuki.

Noc Muzeów w BWA rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie, bo już o godzinie 17.00, inauguracją drugiej edycji projektu „Nieużytki Sztuki” pomysłu artystki Elżbiety Jabłońskiej. Towarzyszył jej wykład dr Anny Drońskiej (Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), dotyczący ekologii w sztuce. Następnie zaś zaproszono najmłodszych do udziału w warsztatach plastycznych „Niezwykły świat zwierząt”, podczas których maluchy mogły namalować farbami zwierzaki i wszystko inne, co im przyszło do głowy, na specjalnie przygotowanej w tym celu ścianie.

W tym czasie rodzice i opiekunowie dzieci mogli obejrzeć prezentowane w salach wystawienniczych galerii wystawy „Uwięzione w wyobrażeniu” Anny Bujak i „W słoneczne popołudnie” Janusza Połoma oraz projekcje filmów artystycznych („Asylum of the birds” Rogera Ballena, najlepsze i nagradzane filmy studentów z Pracowni Animacji i Filmu Eksperymentalnego Wydziału Sztuki UWM, prowadzonej przez dr. hab. A. Grzybka). Na wieczór zaplanowano również koncert Tańce Snu - duetu dwojga eksperymentujących wokalistów, którego założycielami są India Czajkowska i Sebastian Madejski.
R E K L A M A
banner
Ponownie odbył się też kiermasz wydawnictw BWA. Odwiedzający mieli okazję nabyć je w bardzo atrakcyjnych cenach (już od 1 zł).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [2]
~Tomek / 2015-05-18 12:56
I się dzieje !!! Brawo p. DYREKTOR !!!
~Tomek / 2015-05-18 12:48
I się dzieje - brawo p. DYREKTOR.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Noc Muzeów 2015 w BWA Galerii Sztuki

16-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl