Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-05-19 15:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwadzieścia nowych motopomp odebrali strażacy ochotnicy

Olsztyn24
Przekazanie motopomp strażakom ochotnikom | Więcej zdjęć »
Sprzęt wartości 440 tys. złotych otrzymują w tych dniach strażacy ochotnicy z województwa warmińsko-mazurskiego. Dzisiaj (19.05) w Ośrodku Szkolenia KWP PSP w Olsztynie dwadzieścia jednostek OSP odebrało kupione dla nich nowoczesne pompy pożarnicze, szlamowe i pływające. Niebawem strażakom ochotnikom przekazanych zostanie jeszcze 750 odcinków węży pożarniczych i 26 spalinowych pilarek do drewna.

- To kolejny zastrzyk nowego sprzętu, jaki przekazujemy strażakom ochotnikom - mówi Grzegorz Matczyński, dyrektor zarządu wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP w Olsztynie. - To już swoista tradycja, że co roku kupujemy nowy sprzęt dla strażaków ochotników, którzy w praktyce realizują takie same zadania jak ich koledzy ze straży zawodowych.

Wartość zakupionego w tej transzy sprzętu dla strażaków ochotników to 440 tys. złotych. Duża część tej kwoty, bo 200 tys., pochodziła z dotacji udzielonej strażakom przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
W symbolicznej uroczystości przekazania motopomp druhom z OSP udział wzięli udział m.in. Jacek Protas - prezes ZW ZOSP RP na Warmii i Mazurach, Tadeusz Ratyński - wiceprezes WFOŚiGW w Olsztynie oraz st. bryg. Mirosław Hołubowicz - zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Spotkanie ze strażakami z OSP w Ośrodku Szkolenia KWP PSP w Olsztynie prezes Protas wykorzystał do zaakcentowania dokonanych w ubiegłym tygodniu przez Sejm zmian w ustawie o ochronie przeciwpożarowej, gwarantujących nieubezpieczonym strażakom ochotnikom świadczenia lekarskie i rehabilitacyjne na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu podczas akcji ratowniczych. Wcześniej studenci, uczniowie, bezrobotni, a niekiedy nawet rolnicy ratujący ludzkie życie i zdrowie w ramach działania OSP takiej ochrony i gwarancji nie mieli.

- W tych bardzo oczekiwanych przez strażaków ochotników zmianach w prawie mamy swój udział - powiedział prezes Jacek Protas. - Problem zgłosiliśmy premier Ewie Kopacz podczas jej niedawnej wizyty w Olsztynku i już w poprzednim tygodniu Sejm dokonał oczekiwanych przez nas zmian.

Dodajmy, że na terenie Warmii i Mazur działa 553 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, w których działa 18 tys. strażaków ochotników, z tej liczby około 8 tys. aktywnie uczestniczy w akcjach ratowniczych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przekazanie motopomp strażakom ochotnikom z Warmii i Mazur

19-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl