Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-05-19 23:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Prof. Mieczysław Jackiewicz laureatem tegorocznej Nagrody im. Biskupa Ignacego Krasickiego

Olsztyn24
Prof. Mieczysław Jackiewicz odbiera Medal Nagrody z rąk Krzysztofa Stachowskiego | Więcej zdjęć »
We wtorkowy (19.05) wieczór w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku prof. dr hab. Mieczysław Jackiewicz odebrał Medal Nagrody imienia Biskupa Ignacego Krasickiego A.D. 2015. Prof. Jackiewicz jest 27. laureatem tego przyznawanego przez niezależną kapitułę wyróżnienia dla ludzi warmińsko-mazurskiej kultury.

XXVII nagrodę im. Biskupa Ignacego Krasickiego przyznano za niezwykle bogaty naukowy, encyklopedyczny i literacki dorobek opisujący fenomen polskości Ziemi Wileńskiej i miasta Wilna oraz jego historyczne związki z dziejami regionu warmińsko-mazurskiego. Taką decyzję podjęła kapituła nagrody, której przewodniczy Krzysztof Stachowski, a której członkami są: Saturnin Fadrowski, Marek Wiktor Leyk, Aleksander Krempeć, Adam Krzyśków i Tomasz Śrutkowski. Członkiem kapituły był również zmarły w nocy z niedzieli na poniedziałek Józef Jacek Rojek.

Medal nagrody prof. Jackiewicz odebrał z rąk przewodniczącego kapituły Krzysztofa Stachowskiego, a laudację na temat laureata wygłosił prof. Stanisław Achremczyk. Gratulacje laureatowi w imieniu samorządu województwa przekazał marszałek Gustaw Marek Brzezin, zaś w imieniu samorządu Miasta Olsztyna - wiceprezydent Halina Zaborowska-Boruch. Laureat natomiast wygłosił mowę o związkach Wileńszczyzny (skąd pochodzi) z Warmią i Mazurami oraz z biskupem Ignacym Krasickim.
R E K L A M A
banner
Mieczysław Jackiewicz jest profesorem zwyczajnym, historykiem, tłumaczem, publicystą i dyplomatą. Zajmuje się historią literatury litewskiej i literatur wschodniosłowiańskich, specjalizując się w literaturoznawstwie porównawczym. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem, doktorem habilitowanym i profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł profesora odebrał w 1999 roku z rąk prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. W latach 1998-2002 był konsulem RP w Wilnie.

Więcej o uroczystości w olsztyńskim zamku na naszych zdjęciach i filmach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Nagroda im. Bpa Ignacego Krasickiego dla prof. Mieczysława Jackiewicza (1)

»

19-05-2015

image
Nagroda im. Bpa Ignacego Krasickiego dla prof. Mieczysława Jackiewicza (2)

»

19-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl