Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Agnieszka Miszkiel | 2015-05-20 19:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Rosyjscy nauczyciele w polskich przedszkolach

Olsztyn24
Praca plastyczna w ogrodzie (fot. PM nr 20 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W ostatnich dniach Olsztyn gościł przedstawicieli Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im. Kanta w Kaliningradzie. Nauczyciele, wykładowcy z Państwowego Instytutu Pedagogicznego o specjalności – edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna tej uczelni wizytowali polskie przedszkola, aby zapoznać się z pracą nauczycieli przedszkolnych oraz metodami i technikami jakimi się oni posługują.

W czwartek (14.05) Rosjanie byli gośćmi Przedszkola Miejskiego nr 20. Dyrektor Elżbieta Rudzik, oprowadziła gości po placówce przedszkolnej, prezentując nie tylko sale i inne pomieszczenia placówki, ale także pięknie zaprojektowany i zadbany ogród. Goście przyjrzeli się wszelkim atrakcjom i innowacjom, jakie wprowadzili pracownicy przedszkola w ciągu dwóch ostatnich lat. Rosjanie mogli obejrzeć lapidarium, piaskownicę paleontologiczną, oczko wodne, zestaw sit do przesiewania piasku, dużą wagę służącą dzieciom do szacowania ciężaru, a także rabaty kwiatowe, grządki warzywne, strefę leśną, ścieżkę sensoryczną oraz obszar wydzielony na łąkę.

Rosyjscy nauczyciele hospitowali zajęcia pokazowe w grupie III mieszanej wiekowo, które prowadziła nauczycielka Katarzyna Zalewska. Przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat życia fauny i flory na łące. Wykorzystały do tego obszar na terenie ogródka przedszkolnego. Dzieci nie tylko obserwowały roślinność i owady występujące na łąkach, ale także wykonały nietypowe prace plastyczne na deseczkach drewnianych, którymi po kilku dniach ozdobiły ogrodzenie łąki.
R E K L A M A
banner
Goście z Rosji wykazywali duże zainteresowanie metodami pracy nauczycieli przedszkolnych. Z uśmiechem obserwowali zajęcia z przedszkolakami i chętnie wyrażali pozytywne opinie o pracy przedszkola.

Agnieszka Miszkiel

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl