Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Elżbieta Mierzyńska | 2015-05-21 12:26 | Rozmiar tekstu: A A A
Komentarz do pożegnania

Gdy odchodzą poeci…

Olsztyn24
Józef Jacek Rojek
Gdy odchodzą poeci, czuję żal szczególnego rodzaju. Jakby nagle w jednej chwili spadały wszystkie liście z pięknego drzewa i nie możemy tego powstrzymać. Mamy dziś smutny dzień. Żegnamy Józefa Jacka Rojka, eseistę, rysownika, malarza, człowieka wrażliwego na każdy talent, a przede wszystkim poetę.

Żegnamy takiego poetę, którego zna całe miasto. Idzie ulicami i one to czują. Gdy nawet kupuje się chleb w piekarni, ludzie z kolejki  wiedzą, że obok nich stoi Poeta. Mówią Mu „dzień dobry”, choć nie każdy dobrze zna Jego poezję, ale są pewni, że jest autorem wierszy, że pisze w nich o czymś ważnym.

Coraz bardziej brakuje teraz takich ludzi. Mocy nabierają głównie celebryci, których wszyscy znają z tego, że mają sukienkę znanego projektanta lub zagrali w reklamie pasty do zębów. Publiczność zmarniała jakoś, zbladła i kupując chleb jest raczej nijaka, a jeszcze niedawno była taka, że nawet w biedzie wiedziała kim jest Poeta i kto, niekiedy z ich sąsiadów, pisze wiersze.
R E K L A M A
banner
Gdy odchodzą Poeci, żal narasta...

Elżbieta Mierzyńska

Komentarze [7]
~maria / 2015-05-24 20:15
Dopiero teraz dowiedziałam się o śmierci Poety. Wspaniała dusza. I bardzo nieadekwatny wręcz chamski wpis by dokuczać autorce. Biorę się za czytanie wierszy. Tam ciekawszy świat.
~emeryt / 2015-05-22 12:00
W latach mojej młodości, młodzież znała poetów! Teraz młodzież - czy zna ona poetów, czy wie kogo mija na swojej drodze? To już inny świat. Każde pokolenie buduje się po swojemu. Ja pamiętam ten świat z poetami bogatszy wewnętrznie, dlatego żal...
~z daleka / 2015-05-22 08:24
Zawsze, gdy odchodzi ktoś wartościowy i na poziomie, zastanawiamy sie, czy ta strata zakończy jakiś okres pozytywnego oddziaływania, czy znajdzie się zastępca, który wypełni powstałą lukę. Pozostawione po sobie ślady twórcze, pokażą czy była to osoba, która pozostanie z nami na długo, czy w myśl powiedzenia „cmentarze pełne są ludzi niezastąpionych”, szybko wypełnimy tę lukę kimś nowym, może lepszym, a może w natłoku spraw codziennych po prostu przejdziemy do innego porządku. Historia oceni jak ważna była ta osoba. I jakie piętno wyryła w naszej duszy…Pozdrawiam... Z.
~obserwator / 2015-05-22 07:54
...ciekawe, że ten złośliwy anonim zaraz po pogrzebie Poety wlazł do Internetu , żeby komuś dokopać... Kolejny internetowy prymityw....
~do anonima? / 2015-05-21 19:14
To smutne, że anonim zmusza mnie do wyjaśnień. Cóż... wyjaśnię. W porze pogrzebu byłam przy innych obowiązkach, bo też je mam. Dotarłam na cmentarz tuż po uroczystym pożegnaniu i jeszcze parę osób z konduktu spotkałam. Jak wcześniej inni położyłam kwiaty i zapaliłam znicz. Zdjęć nie robiłam na dowód. Wszyscy idziemy tą samą drogą w wiadomym kierunku. Anonimie, nie prowadź listy obecności, daj spokój. Elżbieta Mierzynska
~? / 2015-05-21 16:38
Gdy odchodzą poeci, wypada być na ich pogrzebie, a autorki komentarza zabrakło!
~xx / 2015-05-21 12:41
Powtarzam także: Gdy odchodzą poeci, żal narasta...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl