Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/Ewa Fisahn-Robak/d. | 2015-05-23 12:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Aktywne obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie

Olsztyn24
Sztafetę Pokoleń rozpoczęło trio z dyrektor Iwoną Jasińską na czele (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie odbyło się wczoraj (22.05) wyjątkowe sportowe wydarzenie - Sztafeta Pokoleń. Okazją do wspólnego biegu były 70-te urodziny szkoły. Sztafeta odbywa się cyklicznie od 7 lat, w ramach akcji „Polska biega”, a nad jej organizacją czuwa Ewa Fisahn-Robak.

Po oficjalnym otwarciu popołudnia licznie zgromadzeni uczestnicy i kibice pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Następnie odbyła się rozgrzewka, która wywołała uśmiech na wielu twarzach. Jako pierwsza pobiegła Iwona Jasińska, dyrektor SP2, w parze z małą biegaczką. W biegu wzięło udział ok. 130 zawodników reprezentujących różne pokolenia - od niemowlaków w wózkach, po zawodników w wieku 60+. Przebiegniętych przez nich w ciągu 45 minut kilometrów naliczono aż 70. Niektóre rodziny przebiegły nawet 2 do 5 km.

Po osiągnięciu jubileuszowego wyniku (70 km na 70-lecie szkoły) grupy biegaczy formowały się dowolnie, niekoniecznie rodzinnie. Biegli wychowawcy z uczniami, trenerzy z zawodnikami, matki bez dzieci i z dziećmi, nauczyciele emeryci, absolwenci szkoły, chłopcy, dziewczynki. Techniki biegu też były różne: w butach lub bez, na barana, sprintem, truchtem z pogawędką. Pomysłów nie brakowało. Najważniejsze, że humory dopisywały, a wszyscy aktywnie i miło spędzili czas.
R E K L A M A
banner
Anna Kopacz/Ewa Fisahn-Robak/d.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl