Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-05-26 21:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn perłą wśród samorządów i wzorem kultury

Olsztyn24
 
Dziennik Gazeta Prawna (DGP) z okazji dwudziestopięciolecia samorządów docenił najlepsze z nich. Wśród dziesięciu miast wyróżnionych „Perłą Samorządu 2015” w kategorii „powyżej 100 tysięcy mieszkańców” znalazł się także Olsztyn. Indywidualną „Perłą” wyróżniony został także prezydent Piotr Grzymowicz. Gospodarz Olsztyna znalazł się w elitarnym gronie dziesięciu osób z całej Polski uhonorowanych tym wyróżnieniem.

Nagrody zostały przyznana przez Gazetę Prawną na podstawie szczegółowych, kilkunastostronicowych ankiet, w których zbierano informacje m.in. na temat pozyskiwania funduszy unijnych, podziału środków na edukację, ochronę zabytków oraz wdrażania innowacyjnych technologii. Celem akcji było podsumowanie ostatniego ćwierćwiecza w aspekcie sukcesów, porażek oraz planów i rekomendacji na przyszłość w tym obszarze funkcjonowania całego kraju.

W jutrzejszym wydaniu DGP przedstawione zostaną odsłony każdej z sześciu minionych kadencji samorządowych. Natomiast w części żółtej opublikowana zostanie między innymi relacja z debaty eksperckiej, rekomendującej niezbędne kierunki zmian dla samorządów oraz ranking „Perły Samorządu 2015”.
R E K L A M A
banner
Dzisiejszą (26.07) ceremonię wręczenia wyróżnień poprzedził panel dyskusyjny pt. „Nowe perspektywy unijne. Szanse i zagrożenia”, w którym wziął udział między innymi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Będąc w Warszawie prezydent odebrał jeszcze jedną nagrodę przyznaną Olsztynowi przez Narodowe Centrum Kultury i Dziennik Gazeta Prawna - Wzory Kultury. Nagroda Wzory Kultury jest dowodem uznania dla miast, których kultura traktowana jest jako ważny element rozwoju społeczno-gospodarczego.

– Właśnie takim miastem jest Olsztyn – powiedział Krzysztof Dudek, dyrektor Narodowego Centrum Kultury wręczając nagrodę. – Mam nadzieję, że wasz przykład zachęci innych przedstawicieli administracji samorządowej, którym zależy na kulturze, na jeszcze bardziej wytężonej pracy – dodał dyrektor NCK.

Nagroda została przyznana w Sali Notowań w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Bez kultury nie ma rozwoju gospodarki, w Olsztynie mamy więc Radę Kultury oraz strategię rozwoju kultury dla naszego miasta. Cieszę się, że nasze starania zostały docenione na arenie ogólnopolskiej – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odbierając nagrodę.
Komentarze [1]
~olsztyniak / 2015-05-27 08:08
Brawo! Naprawdę powód do domy. Żeby tylko jeszcze ładniej było z tymi budowami, bo architektura współczesna Olsztyna to jedynie koszarowe mieszkalnictwo. Wczoraj w telewizji u Kuby Wojewódzkiego gościem był kabaret. I kaberetowicz powiedział, że zakłada swój komitet do walki o porządek. Chodzi mu o stawianie w osiedlach pojemników na psie odchody. Żeby psiarze nie mieli problemu ze sprzątaniem po pupilach. Super. W Olsztynie nikt o psiarzach nie myśli, a o psach jeszcze gorzej - jakby ich nie było. Dziadostwo umysłowe i udawanie ślepego w tym temacie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl