Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-05-27 16:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy walczą o tytuł mistrza województwa w sporcie pożarniczym

Olsztyn24
Na pożarniczym torze przeszkód XVI Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym | Więcej zdjęć »
Strażacy z Warmii i Mazur od dwóch dni rywalizują o tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym. Tegoroczne XVI Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym rozgrywane są w Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim.

Rywalizacja rozpoczęła się wczoraj (26.05) na terenie Ośrodka Szkolenia olsztyńskiej KW PSP w Gutkowie. Do konkurencji wspinania się przy użyciu drabiny hakowej przystąpiło 151 strażaków. Zwyciężył Przemysław Kierzenkowski z Komendy Powiatowej PSP Nowe Miasto Lubawskie, który wspiął się na wysokość trzeciego piętra w czasie 14,420 sek. Oprócz konkurencji zaliczanej do punktacji mistrzostw, strażacy rozegrali dodatkowo zawody o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie we wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej.

Dzisiaj (27.05) strażacy walczyli na pożarniczym torze przeszkód. Tor, jak zwykle, ustawiono na bieżni stadionu uniwersyteckiego w Kortowie. Zawodnicy musieli m.in. pokonać dwumetrową ścianę, przebiec po równoważni, rozwinąć strażackie węże i przygotować je do użycia. Wszystko na czas. Indywidualnie najszybciej spośród 144 strażaków 100-metrowy tor pokonał Przemysław Żydaczek z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie.
R E K L A M A
banner
Ostatnie konkurencje mistrzostw rozegrane zostaną na stadionie w Lidzbarku Warmińskim. Tam przeprowadzona zostanie sztafeta 4x100 metrów i ćwiczenie bojowe.

Najlepsi w XVI Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym będą reprezentować nasze województwo na krajowych mistrzostwach, które odbędą się w połowie czerwca w Częstochowie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XVI Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym

27-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl