Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-06-05 13:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewo zwycięzcą spartakiady OC

Olsztyn24
XVI Powiatowa Spartakiada Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej | Więcej zdjęć »
Sześćdziesiąt osób wzięło udział w XVI Powiatowej Spartakiadzie Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej, które odbyły się 30 maja w Rukławkach (gm. Biskupiec) nad jeziorem Dadaj. Zmagania ośmiu drużyn z gmin Stawiguda, Barczewo, Biskupiec, Dywity, Dobre Miasto, Gietrzwałd, Purda i Olsztynek oceniał zespół sędziowski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego pod przewodnictwem Magdaleny Zakrzewskiej, zastępcy dyrektora ds. leczniczych.

Członkowie formacji obrony cywilnej musieli się wykazać zarówno wiedzą teoretyczną podczas testu, jak i praktyczną, realizując zadania na stacjach urazowych. A te wcale nie były proste Pod kryptonimem „Delfin” krył się scenariusz sytuacji, w której młoda osoba została zepchnięta z pomostu i zaczęła tonąć. Zadaniem zawodników było udzielenie pomocy poszkodowanej. Bohaterem zadania pn. „Lotnik” był diabetyk, który zasłabł z powodu spadku poziomu cukru, dodatkowym utrudnieniem była krwawiąca rana podudzia. „Lalka” to z kolei nazwa zadania dotyczącego utraty przytomności przez około 60-letniego mężczyznę, który przed osunięciem się na ziemię, skarżył się na ból w klatce piersiowej.

Najlepsza okazała się drużyna z gminy Barczewo. Na drugim miejscu uplasował się zespół z gminy Biskupiec, a za nim – z Purdy. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci m.in. głośnika bluetooth, wideorejestratora do samochodu i przenośnego urządzenia Powerbank. Nagrodę za zdobycie I miejsca wręczyła Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.
R E K L A M A
banner
– Gratuluję laureatom, ale chciałbym zaznaczyć, że zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy uczestnicy. Od waszej wiedzy i Waszych umiejętności zależy bezpieczeństwo mieszkańców powiatu - powiedziała pani starosta.- Celem Spartakiady jest doskonalenie umiejętności członków drużyn medyczno-sanitarnych obrony cywilnej w powiecie olsztyńskim, a także popularyzacja postaw prospołecznych i niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym – wyjaśnił Zbigniew Załuski, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Zwycięzcy wezmą udział w Wojewódzkiej Spartakiadzie Obrony Cywilnej, która odbędzie się we wrześniu.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl