Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lidia Cynt | 2015-06-05 14:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Olsztyn24
Przedszkolaki z wizytą u policjantów ( fot. KMP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyńskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 39. Wizyta w jednostce Policji była dla maluchów okazją do poznania specyfiki policyjnej pracy i obejrzenia sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w czasie służby. Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie, uczyli zasad poruszania się po drodze, wyjaśniali dlaczego kontakt z nieznajomym jest niebezpieczny. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 39 w Olsztynie odwiedziły jednostkę Policji przy ul. Pstrowskiego. Mali goście byli już z daleka doskonale widoczni, gdyż przedszkolaki ubrane były w odblaskowe kamizelki. Podczas spotkania z policjantami dzieci miały okazję z bliska obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas służby, zasiąść w radiowozie policyjnym, a także poznać i przymierzyć elementy umundurowania wykorzystywanego podczas zabezpieczania imprez sportowych.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, o swojej pracy opowiedzieli policjanci z zespołu prewencji na wodach i terenach przywodnych wydziału wywiadowczo–patrolowego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest poduszkowiec i po co potrzebne są policjantom quady. Ogromną radość sprawiła przedszkolakom możliwość zobaczenia tego sprzętu z bliska, tym bardziej, że dzieci miały okazję usiąść na quadzie i wejść do policyjnego poduszkowca. Ile dało to dzieciom frajdy, może świadczyć to, że wiele z nich ustawiało się nawet kilka razy w kolejce.
R E K L A M A
banner
Policjanci przestrzegali też dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają nad wodą, opowiadali o zasadach bezpiecznej zabawy nad wodą, na podwórku i podczas wycieczek.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań, ponadto najmłodsi goście jednostek Policji poznają jej rolę w zapobieganiu i zwalczaniu patologii.

Lidia Cynt
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl