Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./Kamil | 2015-06-09 12:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Alicja Miazga prezentuje swoje prace w Galerii Sąsiedzi MOK

Olsztyn24
Alicja Miazga (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (8.06) wystawę malarstwa, na której swoje prace prezentuje Alicja Miazga.

Alicja Miazga z wykształcenia jest magistrem historii UMCS w Lublinie. Od 1978 roku mieszka w Olsztynie, gdzie pracowała jako nauczyciel historii. Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w olsztyńskim chórze Collegium Baccalarum, prowadzonym przez dr Agatę Wilińską. Udział w licznych międzynarodowych festiwalach chóralnych zainspirował ją do zajęcia się malarstwem, z którym przygodę rozpoczęła na emeryturze.

Tajniki malarstwa poznawała w pracowni plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem prof. Tadeusza Brzeskiego, w pracowni plastycznej CEiIK w Olsztynie, prowadzonej przez Renatę Pugowską i Wiesława Wachowskiego, w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach oraz w kole plastycznym „Paleta”, prowadzonym przez Joannę Kitkowską. Artystka preferuje malarstwo olejne i akwarelowe. Inspiracje czerpie z licznych podróży, plenerów, piękna przyrody i doznań osobistych. Najchętniej maluje pejzaże i architekturę w krajobrazie. Uważa, że malarstwo musi wyrażać emocje. Lubi poszukiwać, przetwarzać na swój sposób. Jej prace odznaczają się radością tworzenia i bogatą kolorystyką.
R E K L A M A
banner
Swoje obrazy chętnie przekazuje na aukcje charytatywne. Współpracuje z grupą Wspólnota Wiara i Światło przy Archidiecezji Warmińskiej: grupą dzieci niepełnosprawnych pod opieką Bożeny Sobierajskiej. Z kołem plastycznym „Paleta” pomaga w zajęciach artystycznych.

Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, działającym przy MOK, oraz Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”. Uczestniczy w konkursach plastycznych. Nieustannie doskonali swój warsztat twórczy. Bierze udział w plenerach plastycznych i szkoleniach: malowania na jedwabiu, kursach akwareli, grafiki itp.

Wystawa potrwa do 11 września.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl