Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-06-10 11:18 | Rozmiar tekstu: A A A
VIII Festyn Archeologiczny

Żywa lekcja historii w Gadach

Olsztyn24
Tak bawiono się na poprzednich festynach w Gadach (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Zawody łucznicze, lekcja muzealna z poszukiwaniem zabytków, warsztaty zabawki ludowej czy robienie mrozu w środku lata – to zaledwie ułamek atrakcji, jakie czekają na uczestników VIII Festynu Archeologicznego w Gadach w gminie Dywity. Żywa lekcja historii regionu rozpocznie się o godz. 9 w piątek 12 czerwca.

Organizatorem uznanego już wydarzenia w regionie jest Stowarzyszenie „Nasze Gady” i Grupa Partnerska Gniazdo Warmińskie. Warto przypomnieć, że Festyn Archeologiczny w Gadach uzyskał w tym roku certyfikat „Produkt Warmia Mazury” przyznawany przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie dla flagowego wydarzenia regionu. Wszystkie lekcje i warsztaty poprowadzą naukowcy, historycy i pasjonaci kultury i historii dawnych Prusów. Program Festynu zapowiada się niezwykle interesująco.

– Gady odwiedzi w tym roku grupa rycerska Salla z Morąga, będą zawody łucznicze, walki rycerskie, wyplotki i kuchnia średniowieczna
– wylicza Teresa Kosińska, prezes stowarzyszenia „Nasze Gady”. – To jednak nie wszystko. Na odkrytym terenie rekreacyjnym we wsi stanie wioska Prusów, będą gry ruchowe, a więc zrekonstruowane kręgle pruskie, rzut pałką. Wszyscy będą mogli zobaczyć, jak robi się mróz w środku lata pruską metodą, będą też warsztaty kulinarne Prusów.

Na uczniów, którzy już zapowiedzieli swój udział w żywej lekcji historii regionu w Gadach będzie także czekała lekcja archeologiczna z poszukiwaniem zabytków wykrywaczem, a także warsztaty zabawki ludowej.
R E K L A M A
banner
W czasie tej nieocenionej lekcji historii zaaranżowane zostanie także stanowisko archeologiczne, będzie też warsztat gliny z kołem.  Udział w festynie jest bezpłatny. Zrobione przez siebie przedmioty będzie można zabrać do domu. Ósmy Festyn Archeologiczny w Gadach jest finansowany ze środków publicznych Gminy Dywity i Powiatu Olsztyńskiego.

Na załączonych zdjęciach widać, jak wcześniej bawiono się na festynie w Gadach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl