Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-06-13 16:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie Soroptymistki działają już 20 lat!

Olsztyn24
Jubileuszowa uroczystość w Villa Pallas | Więcej zdjęć »
Panie z olsztyńskiego klubu Soroptimist International świętują jubileusz 20-lecia działalności społecznej. Z tej okazji „najlepsze siostry” (z łacińskiego tłumaczenia słów soror i optima) zorganizowały w piątek (12.06) w Villa Pallas jubileuszową uroczystość.

Międzynarodowa Organizacja Soroptymistek (SI), licząca blisko 100 tys. członkiń w 125 krajach, jest światową organizacją skupiającą kobiety aktywne zawodowo, której celem jest popieranie praw człowieka i umacnianie praw kobiet. SI powstała w 1921 roku w Kaliforni, a pierwszy klub europejski rozpoczął działalność w 1924 roku w Paryżu. Olsztyński klub powstał w 1995 roku, jako piąty w Polsce. Obecnie jest jednym z aktywniejszych ze wszystkich 11. klubów zrzeszonych w Unii Klubów Polskich. Na czele olsztyńskiego klubu stoi prezydentka, którą obecnie jest Halina Adamska. Wcześniej klubowi przewodziły: Jolanta Bakacz, Irena Telesz, Elżbieta Rozwadowska, Bronisława Skorża, Helena Łatosz i Wanda Jastrzębska.

Wśród podejmowanych przez olsztyński klub działań i projektów można wyróżnić takie, które były skierowane na:
R E K L A M A
banner
» promowanie kobiet działajacych na rzecz kultury regionalnej,
» propagowanie kultury Warmii i Mazur,
» edukację prozdrowotną,
» wspieranie dzieci i młodzieży z ubogich rodzin,
» wspieranie placówek oświatowych i wychowawczych,
» wspieranie kobiet w trudnej sytuacji życiowej, realizujących ważne cele osobiste i rodzinne.

Olsztyńskie soroptymistki znane są ze wspierania Muzeum Warmii i Mazur, m.in. przez finansowanie renowacji muzealnych zasobów oraz wzbogacanie tych zasobów o nowe elementy. Fundują także stypendia artystycznie uzdolnionej młodzieży. Środki na działalność charytatywną zdobywają organizując m.in. aukcje, loterie i bale kostiumowe.

Na jubileuszową uroczystość w Villa Pallas przyjechała szefowa Unii Polskich Klubów Soroptimist International, Anna Szeremeta wspierana przez reprezentantki innych klubów SI w Polsce. Wśród gości jubileuszowego spotkania były też wicewojewoda Grażyna Kluge, członek zarządu województwa Anna Wasilewska oraz wiceprezydent Olsztyna Halina Zaborowska-Boruch.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Jubileusz 20-lecia olsztyńskiego klubu Soroptimist International

»

12-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl