Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz | 2015-06-13 22:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Piknik z Kłobukiem nad Jeziorem Ukiel zwieńczył Dni Literatury Dziecięcej

Olsztyn24
Piknik z Kłobukiem w CRS Ukiel | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (13.06) nastąpiło długo oczekiwane przez miłośników książek i dobrej zabawy wydarzenie - finał przedsięwzięcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie czyli Dni Literatury Dziecięcej, trwających blisko dwa tygodnie. Piknik z Kłobukiem, bo o nim mowa, odbył się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”, na Plaży Miejskiej.

Organizatorzy imprezy - MBP oraz OZGraf SA - stanęli na wysokości zadania, przygotowując mnóstwo atrakcji i to nie tylko dla najmłodszych. OZGraf SA, z okazji obchodów 70-lecia swojej działalności, wydrukował specjalnie dla najmłodszych miłośników czytania przygotowaną przez pracowników MBP książeczkę pod tytułem „Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd się biorą książki”. Ta wyjątkowa pozycja była jedną z nagród dla odważnych, którzy wzięli udział w zabawie.

Jak co roku, dużym powodzeniem cieszyła się gra terenowa przygotowana przez bibliotekarzy, która polegała na przemierzeniu przez uczestników „uzbrojonych” w kartę gry z polami na pieczątki trasy, na której ustawione były różnorodne stoiska. Aby uzyskać pieczątki, należało rozwikłać zagadki i wykonać nietypowe zadania. Wszyscy, którym udało się je wypełnić, na koniec gry otrzymali wspomnianą wcześniej książkę o maskotce biblioteki, Czytusiu.
R E K L A M A
banner
Uczestnicy pikniku mogli także posłuchać „Króla jeziora” w wykonaniu Ani Brody, obejrzeć spektakle „Magiczny wóz” i „Najprawdziwsza opowieść” zaprezentowane przez Teatr Form Niezależnych Korzunowicz. Na scenie wystąpili także Tomasz Czaplarski i profesor Stanisław Czachorowski. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje. Uczestnikom tej kilkugodzinnej imprezy dużą przyjemność sprawiły również: warsztaty szermierki historycznej, projekcja baśni regionalnych, konstrukcje solarne, eko-warsztaty dla małych odkrywców, „Balonowe stwory” Teatru TIK, Las w szkatułce, prezentacja Olsztyńskiego Teatru Lalek i strefa aktywności z książką.

Bardzo przyjemna atmosfera panowała w strefie relaksu z książką, przygotowanej przez Filię nr 9 MBP, w której oprócz odpoczynku czekały miłe niespodzianki: magiczna księga z zagadkami literackimi, czytanie z Topnikami, obraz w plenerze i spotkanie z pisarką Anną Mikitą, która pomagała dzieciom szyć małe kłobuki.
 
Piknik z Kłobukiem jest kontynuacją realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu „Antologia Warmińska”. Jego celem jest promocja legend i literatury Warmii i Mazur, głównie wśród najmłodszych czytelników.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Piknik z Kłobukiem 2015 w Olsztynie

13-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl