Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2015-06-14 14:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert symfoniczny na zakończenie 69. sezonu artystycznego w filharmonii

Olsztyn24
Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie zaprasza w najbliższy piątek (19.06), o godzinie 19.00, na koncert symfoniczny na zakończenie 69. sezonu artystycznego 2014/2015 Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Solistą koncertu będzie chiński pianista Qi Xu, jeden z najciekawszych wirtuozów młodego pokolenia, cechujący się wyjątkową techniką i muzykalnością. W 2011 roku artysta zdobył pierwszą nagrodę oraz nagrodę orkiestry na 11. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Casablance. Jest najmłodszym zwycięzcą w historii tego konkursu. Artysta wykona Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 Chopina. Orkiestrę symfoniczną filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi Piotr Sułkowski.

Drugim utworem w wykonaniu orkiestry będzie kompozycja Henryka Mikołaja Góreckiego – IV Symfonia „Tansman – Epizody” op. 85 na fortepian, organy i orkiestrę symfoniczną. Symfonia jest ostatnim dziełem Góreckiego, które po jego śmierci na podstawie skróconej partytury dokończył jego syn Mikołaj – również kompozytor. Pozostawiony przez kompozytora gotowy wyciąg fortepianowy posiadał precyzyjne dyspozycje dotyczące orkiestracji z oznaczeniami jej dynamiki i tempa.
R E K L A M A
banner
IV Symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego muzycy zaprezentują jako druga filharmonia w Polsce (po koncertach w Filharmonii Łódzkiej -15.02.2015r. - premiera polska i Filharmonii Śląskiej w Katowicach - 27.02 i 1.03.2015r.). W obu miastach IV Symfonię wykonała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Poza Polską utwór był prezentowany w trzech miastach: Londynie 12.04.2014r.- premiera światowa, w Los Angeles -18.02.2015r. i Amsterdamie - 14.02.2015r. Gotowość wykonania IV Symfonii H. M. Góreckiego zadeklarowało już ponad 30 instytucji muzycznych z całego świata.

Podczas wieczoru po raz pierwszy w historii w nowej sali filharmonii zabrzmią organy.

Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl