Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-06-17 22:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Paulina Potasznik brązową medalistką Mistrzostw Polski!

Olsztyn24
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski LZS w Słubicach (fot. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Wspaniały sukces Pauliny Potasznik, zawodniczki GUKS Dywity, która podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski LZS w Słubicach zdobyła brązowy medal w biegu na 200 metrów! Dodatkowo podopieczna Szymona Niestatka zajęła też piąte miejsce w biegu na 400 metrów. Znakomite wyniki dały Paulinie awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w sierpniu w Łodzi. Gratulujemy i trzymamy kciuki!  

Zawody mistrzowskie odbyły się w weekend 13-14 czerwca w Słubicach. Impreza była bardzo mocno obsadzona i dzięki temu poziom sportowy był bardzo wysoki.

- Wystartowały kluby m.in. z takich miast jak Białystok, Radom, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Suwałki, Szczecin, Piła – wylicza Szymon Niestatek, trener Pauliny Potasznik.
R E K L A M A
banner
Wśród tak dużej konkurencji świetnie spisała się Paulina Potasznik z klubu GUKS Dywity. Wywalczyła brązowy medal w biegu na 200 metrów, a dzień wcześniej była piąta w rywalizacji na 400 metrów. Medalistka podzieliła się swoimi wrażeniami ze startu na mistrzostwach.

- W pierwszym dniu biegałam na 400 m. Wygrywając swoją serię ustanowiłam nowy rekord życiowy 58,35, co dało mi 5 miejsce – relacjonuje Paulina. - Na drugi dzień przyszedł czas na 200 m, ale pomimo zmęczenia dałam radę. Bieg był bardzo emocjonujący do samego końca. W efekcie udało mi się zająć 3. miejsce i zdobyć brązowy medal, również z rekordem życiowym 25,53. Mistrzostwa okazały się bardzo szczęśliwe i są to chyba dwa najważniejsze i najbardziej wartościowe osiągnięcia, jakie do tej pory osiągnęłam na otwartym stadionie. Dzięki wynikom, uzyskałam awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w sierpniu w Łodzi i już wkrótce będziemy się do niej przygotowywać. Przy okazji chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali i kibicowali. Przede wszystkim trenerowi, rodzinie i przyjaciołom. Zachęcam również do dołączenia do naszej grupy i do uprawiania z nami lekkiej atletyki. Mamy naprawdę bardzo fajną.

Trenerem Pauliny jest Szymon Niestatek, zaś przygotowanie do mistrzostw odbywało się w ramach realizacji projektu „Gminne zajęcia lekkoatletyczne w Dywitach”. Projekt ten dofinansowany jest w roku 2015 z budżetu Gminy Dywity w ramach ustawy o działalności ustawy pożytku publicznego i o wolontariacie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl