Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-06-18 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Od piątku Sielską będziemy jeździć „pięćdziesiątką”

Olsztyn24
Ulica Sielska w Olsztynie
W piątek wieczorem (19.06) na ul. Sielskiej w Olsztynie stanie nowe oznakowanie. Na kolejnym odcinku ulicy zostanie zmniejszona dopuszczalna prędkość z 70 km/h do 50 km/h. To rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo pojazdów wyjeżdżających z ul. Starej Sielskiej (w tym szczególnie autobusów komunikacji miejskiej) i z ul. Lotniczej oraz pieszych i rowerzystów przekraczających ul. Sielską na przejściach i przejazdach niewyposażonych w sygnalizację świetlną.
Kierowcy wjeżdżający do Olsztyna, po minięciu tablicy „obszar zabudowany”, będą mogli jechać z prędkością do 70 km/h aż do wyjazdu w okolicy pętli autobusowej i salonu samochodowego Mitsubishi. Od tego skrzyżowania dopuszczalną prędkością będzie 50 km/h. W przeciwnym kierunku „pięćdziesiątka” będzie obowiązywała od centrum miasta do wyżej wymienionego skrzyżowania w okolicy salonu Mitsubishi. Za skrzyżowaniem prędkość zostanie podniesiona do 60 km/h. To ograniczenie prędkości obowiązywało będzie do tablicy oznaczającej koniec obszaru zabudowanego.

Przypominamy, że ograniczenie prędkości do 50 km/h Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, na wniosek Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wprowadził wcześniej na ulicy Sielskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Starą Sielską przy markecie Biedronka, do skrzyżowania z ul. Schumana oraz niemal na całej długości al. Warszawskiej oraz ul. Armii Krajowej.

R E K L A M A
banner
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [5]
~kolejny / 2015-06-19 15:03
kolejny idiotyzm po obniżeniu prędkości na Warszawskiej, by policja miała się czym wykazywać łupiąc kierowców
~Anna / 2015-06-18 21:28
A czy prędkość z jaką poruszają się rowery na równoległej ścieżce rowerowej również będzie sprawdzana przez drogówkę? Uważam, że tak powinno być. Przy czym rowerom z racji braku karoserii należy ograniczyć prędkość do 5 km/h. Wniosek na najbliższą komisję!
~allensteiner / 2015-06-18 21:08
Jest jeszcze wiele możliwości. Można te przegrody stojące wzdłuż ulic w czasie przebudowy - poustawiać w poprzek. Można zakazać sprzedaży samochodów a na aktualnych posiadaczy nałożyć obowiązek zrzeczenia się na rzecz urzędów, które te bzdury wymyślają.
~Olsztyniak / 2015-06-18 20:13
Żebyś Stanley nie wykrakał. W imię szczytnego celu ratuszowi mądrale wprowadzą każdy idiotyzm (Przykłady? Proszę bardzo: światła na niemal każdym skrzyżowaniu, sterowanie wlotami na skrzyżowaniach, 50 km/h na wylotowej dwupasmówce, 30/h na głównej drodze w Centrum). Oczywiście wszystko dla naszego dobra. Ja proponuję od razu ograniczyć prędkość do 0/h. Będziemy pierwszym miastem w świecie bez wypadków drogowych.
~Stanley / 2015-06-18 19:20
Proponuję wprowadzić w Olsztynie ograniczenie do 10 km na godzinę - by nam wszystkim "żyło się lepiej".
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl