Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Laura Domaradzka | 2015-06-20 15:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Chorwaci w Olsztynie podpatrują gospodarkę odpadami

Olsztyn24
Chorwacka delegacja zwiedza olsztyński ZUOK w budowie (fot. Laura Domaradzka - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W piątek (19.06) delegacja z Chorwacji odwiedziła budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Lubelskiej 53 w Olsztynie. Goście z żupanii splicko-dalmatyńskiej przybyli w celu podpatrzenia olsztyńskich rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami.

Chorwackiej delegacji przewodził Żupan Splitu (odpowiednik naszego wojewody) Zlatko Żevrnaj. Podczas spotkania Ryszard Szymański, przedstawiciel inwestora, czyli Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, przedstawił historię przygotowań do budowy zakładu i zaprezentował jego profil. Gości szczególnie interesowała ścieżka dochodzenia do finansowania unijnego i byli pod wrażeniem wysokości otrzymanego przez ZGOK Olsztyn dofinansowania na budowę zakładu (63% kosztów realizacji projektu). Chorwaci przymierzają się do budowy podobnego zakładu z zastosowaną technologią biosuszenia, który obsługiwać ma całą żupanię (ok. 500 tys. mieszkańców), dlatego też najbardziej zainteresowani byli działaniem w praktyce olsztyńskich rozwiązań.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczył także prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Grzegorz Drozdowski, żupan podzielił się z zebranymi swoimi doświadczeniami z wizyt w innych zakładach Europy z podobną technologią (Dania, Niemcy) podkreślając, iż to olsztyński zakład wywarł na nim największe wrażenie poprzez swoją funkcjonalność i nowoczesność. Żupan akcentował szczególnie ekologiczny charakter budowanego zakładu, co ma bardzo duże znaczenie dla chorwackich planów inwestycyjnych z uwagi na turystyczny charakter  żupanii splicko-dalmatyńskiej.
R E K L A M A
banner
Laura Domaradzka
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~allensteiner / 2015-06-20 22:15
No, fajnie. Jest na Lubelskiej hala z podziałem na odpady plastykowe i inne. Są urzędnicy przyjmujący w wytwornych warunkach rzeczy technicznie bardziej skomplikowane po wpisaniu się na listę i daniu słowa honoru, że jest się mieszkańcem Olsztyna. Ale patrząc na śmietniki w moim blokowisku widzę, że świadomość ludzi jeszcze sporo pozostawia do życzenia. A działania zmierzające do zwiększenia tej świadomości są zerowe.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl