Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2015-06-25 14:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie rysowali komiksy. I powstała książka

Olsztyn24
Uroczysta prezentacja publikacji w ZPE (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
„Odkryć co ukryte" - tak brzmi tytuł książki z komiksami autorstwa uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych, wydanej dzięki Fundacji BOŚ, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Multicentrum w Olsztynie. Dziś (25.06) w szkole dla niepełnosprawnych odbyła się uroczysta prezentacja publikacji, połączona z wystawą wykorzystanych w niej prac.

Wszystko zaczęło się od Natalii Jabłonowskiej ze szkoły podstawowej ZPE. Wiosną podczas prywatnej wizyty w bibliotece Multicentrum szkicowała komiksy, które spodobały się pracownikom instytucji.

- Natalka zainspirowała ich na tyle, ze postanowili wydać jej prace. Kiedy w finansowanie projektu włączyła się Fundacja BOŚ, pojawiła się możliwość zaangażowania innych uczniów szkoły - mówi Katarzyna Niedziałkowska, nauczyciel plastyki, koordynator projektu w ZPE.
R E K L A M A
banner
Ostatecznie w akcji rysowania komiksów oprócz Natalki uczestniczyli: Mateusz Ryński, Michał Urbanek, Igor Ciechanowicz, Jakub Prystupa, Michał Kołodziejczyk, Piotr Peła, Łukasz Materski, Marcel Grabowski, Zofia Jurjewicz i Maksymilian Szerszeń. Swoje komiksy tworzyli podczas wizyt w Multicentrum. Rysując nie tylko ręcznie, ale także z pomocą różnych technik komputerowych.

- Na przykład programu Corel - tłumaczy Łukasz Materski. - On jest trochę trudny, ale można się nauczyć.

- Podpatrywaliśmy ich pracę, byliśmy pod ogromnym wrażeniem! - nie kryje Ilona Sekścińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Wszyscy rysują genialnie, najbardziej w pamięci utkwiła mi Natalka. Jak ona to robi, że kreśli parę kresek i od razu powstaje rysunek?

- Normalnie - odpowiada skromnie Natalia Jabłonowska. - Po prostu lubię rysować komiksy.

Dziś nadszedł czas na uroczyste podsumowanie projektu. Prace uczniów  zostały zaprezentowane na wystawie w sali konferencyjnej. Ilona Sekścińska uroczyście przekazała Marii Jasińskiej-Zamarji, wicedyrektor ZPE, komplet wydrukowanych książeczek „Odkryć co ukryte" i słodkie upominki dla dzieci z ZPE. Wszyscy podkreślali, że projektu nie udałoby się zrealizować, gdyby nie finansowe wsparcie Fundacji BOŚ.

- Ludzie, którzy wsparli projekt, wykazali się ogromną otwartością na dzieci niepełnosprawne. Tak jak w nazwie książki odkryli ich ukryte talenty, pokazali dobre strony - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. - Udowodnili, że warto być wrażliwym na drugiego człowieka. Wspólnym wysiłkiem udało się stworzyć coś bardzo cennego.

Książki z komiksami uczniów ZPE nie można kupić w księgarniach. Można ją jednak dostać w Multicentrum oraz w ZPE (do wyczerpania egzemplarzy).

- W przyszłym roku zamierzamy kontynuować projekt -
zapewnia Ilona Sekścińska.

ep

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl