Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-06-26 21:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Szesnastolatek z Konstancina-Jeziornej wyśpiewał nagrodę główną 42. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych

Olsztyn24
Maksymilian Zdybicki - laureat nagrody głównej 42. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych | Więcej zdjęć »
Szesnaście lat ma Maksymilian Zdybicki, mieszkaniec Konstancina-Jeziornej, zdobywca Nagrody Głównej im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej osobowości 42. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Tak zdecydowało konkursowe jury, działające pod przewodnictwem Jerzego Satanowskiego.

W tym roku Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe przeprowadzone były z mniejszym niż zazwyczaj rozmachem. Mniej było wykonawców uczestniczących w konkursie, mniej koncertów konkursowych, mniej przyjechało do Olsztyna gwiazd estrady, a sama impreza odbyła się „w tygodniu”. Wszystko przez problemy z dopięciem budżetu imprezy. Ostatecznie mając do wyboru rezygnację z tej sztandarowej dla Olsztyna imprezy kulturalnej i ograniczenie zakresu imprezy, organizator Spotkań Zamkowych, którym jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie kierowany przez Krzysztofa Stachowskiego, zdecydował się na to drugie rozwiązanie - ograniczenie zakresu imprezy. Niezmienione zostało miejsce wydarzenia - dziedziniec olsztyńskiego zamku, i godzina rozpoczęcia koncertów - 21.

42. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” rozpoczęły się więc w czwartek, od koncertu konkursowego. Do konkursu przystąpiło ostatecznie 11 wykonawców. Po występach konkursowych na scenie wystąpił olsztyński „Czerwony Tulipan”, a jurorzy przystąpili do oceny uczestników konkursu.
R E K L A M A
banner
W piątek na zamkowym dziedzińcu wystąpili laureaci konkursu. Do koncertu laureatów jury dopuściło 7. uczestników konkursu, którzy po raz drugi zaprezentowali się olsztyńskiej publiczności. Po koncercie Jerzy Satanowski przedstawił werdykt jurorów, a był on następujący:

» Nagroda Główna im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej osobowości 42. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, w wysokości 7 tys. zł, ufundowana przez Prezesa Telewizji Polskiej - dla Maksymiliana Zdybickiego z Konstancina-Jeziornej,
» I nagroda w wysokości w wysokości 6 tys. zł, ufundowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - dla Kaji Wasilewskiej z Kobyłochy,
» II nagroda w wysokości 5 tys. zł, ufundowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiIKS - dla Elwiry Bączek ze Stargardu Gdańskiego,
» III nagroda w wysokości 4 tys. zł, ufundowana przez Prezydenta Olsztyna - dla Kamila Owczarka z Żor.

Zaproszeniem do udziału w koncercie laureatów jurorzy wyróżnili:

» Klaudię Borczyk z Bielawy,
» Roksana Lewak z Krakowa,
» Aleksandrę Wylężek z Bytomia.

Przyznano również dwie nagrody pozaregulaminowe:

» Mikrofon wraz z zaproszeniem do II etapu konkursu interpretacji piosenek Wojciecha Młynarskiego otrzymała Maja Kołodziejczyk z Wielbarka,
2) zaproszenie do udziału w tegorocznym 55. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie otrzymały Klaudia Borczyk z Bielawy i Roksana Lewak z Krakowa.

Podsumowaniem części konkursowej Spotkań Zamkowych był występ głównego laureata - Maksymiliana Zdybickiego, który wykonał „Pieśn o Bogu ukrytym” Karola Wojtyły z muzyką Wandy Warskiej.

Drugą część piątkowego wieczoru w olsztyńskim zamku wypełnił jubileuszowy koncert Elżbiety Wojnowskiej, zatytułowany „Gdy mówię nie”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
42. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe w Olsztynie (1)

26-06-2015

image galeria
42. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe w Olsztynie (2)

26-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl