Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-06-27 16:02 | Rozmiar tekstu: A A A

„Panel (o) poezji kobiet” odbył się w WBP w ramach Spotkań Zamkowych

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Starym Ratuszu WBP (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się wczoraj (26.06) wydarzenie pod tytułem „Panel (o) poezji kobiet”, przygotowane przez bibliotekę we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w ramach 42. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Do rozmowy o twórczości kobiecej zaproszono cztery olsztyńskie autorki, członkinie grupy literackiej Półkowniczki: Tamarę Bołdak-Janowską, Monikę Stępień, Aleksandrę Tchórzewską i Urszulę Kosińską. Na spotkaniu zabrakło jednak ostatniej z wymienionych autorek.

Na początku prowadząca Monika Błaszczak przedstawiła zebranej publiczności uczestniczki spotkania, które odpowiadały na jej pytania, a w przerwach między nimi czytały swoją poezję. Opowiadały co robią w trakcie swoich wspólnych spotkań - czytają, rozmawiają, dzielą się wspomnieniami. Wszystko to w kobiecym gronie, jak to określają bohaterki wieczoru „gdy żaden mężczyzna nie zakłóca swoją obecnością spotkań ich grupy literackiej”.
R E K L A M A
banner
Rozmawiano m.in. o ich twórczości, co je łączy, co dzieli, jak kobiety postrzegają świat, o uwidacznianiu kobiet w świecie poezji. Poruszono także temat poezji kobiecej i jak definiują ją bohaterki panelu.

******

Tamara Bołdak-Janowska – uhonorowana wieloma nagrodami prozaiczka, poetka i eseistyka. Swoją twórczość ściśle wiąże z feminizmem , chętnie podejmuje tematykę związaną z wykluczeniem i marginalizacją kobiet, a jednocześnie podkreśla niezbędność ich istnienia.

Urszula Kosińska – poetka, rysowniczka, członek ruchu Obywatele Kultury Olsztyna oraz Towarzystwa Kultury Teatralnej (Oddział Olsztyn), uczestniczka spotkań literackich i feministycznych.

Monika Stępień – poetka, laureatka zeszłorocznej edycji Rzeźni Literackiej, uczestniczka spotkań „Śpiewajmy Poezję”.

Aleksandra Tchórzewska – poetka, laureatka Rzeźni Literackiej nr 1, wyróżniona w 3. edycji Rzeźni Literackiej, laureatka ogólnopolskiego konkursu „O wstęgę Wkry”. Publikowała na papierze i w internetowym czasopiśmie kulturalnym PKPzin.


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl