Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-07-04 21:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Kiermas Tradycji, Dialogu i Zabawy - kontynuacja

Olsztyn24
Oficjele przed Wrotami Warmii | Więcej zdjęć »
Nie wszystkie wydarzenia, do których przyzwyczaili się mieszkańcy regionu, są kontynuowane przez wybrane w ubiegłorocznych wyborach samorządowych władze. Tego problemu nie mają miłośnicy Kiermasów Warmińskich w Bałdach. Nowy wójt gminy Purda, Piotr Płoski, przejął tradycyjną już imprezę i dzisiaj (4.07) w Bałdach zorganizował kolejny - ósmy już Kiermas Tradycji Dialogu i Zabawy.

Wśród gości honorowych wydarzenia byli m.in. arcybiskup Metropolita Warmiński Wojciech Ziemba oraz arcybiskup koadiutor Józef Górzyński, dla którego dzisiejszy kiermas był okazją do pierwszej wizyty na Trakcie Biskupim w Bałdach. Licznie reprezentowane były pobliskie samorządy. Na czele samorządowych reprezentacji stały członkinie zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Sylwia Jaskulska i Anna Wasilewska, miasto Olsztyn reprezentował sekretarz miasta Mirosław Pampuch, były starosta olsztyński wspierający finansowo i organizacyjnie poprzednie kiermasy. Obecny był też organizator poprzednich siedmiu edycji imprezy, były wójt gminy Purda, Jerzy Laskowski. Zabrakło natomiast pomysłodawcy kiermasów, regionalisty Edwarda Cyfusa. Nie mógł przybyć ze względów rodzinnych, ale jego zasługi zostały publicznie przypomniane.

Kiermas jak zwykle rozpoczął się mszą świętą w kościele w Butrynach. Po mszy VIP-y przejechały dorożkami na Trakt Biskupi w Bałdach, gdzie odsłonięto kolejne dwa głazy poświęcone biskupom warmińskim. Od dziś „swoje” głazy na Trakcie Biskupim mają biskupi Jan Karol Konopacki i Henryk Sorbom. Fundatorami głazów byli odpowiednio: Julia i Sławomir Kowalczykowie z Jezioran (Sławomir jest wójtem Gminy Świątki) oraz Zakłady Mięsne Warmia z Biskupca.
R E K L A M A
banner
Stałym punktem kiermasu była także insenizacja powitania u Wrót Warmii jednego z biskupów warmińskich. Dzisiaj zobaczyliśmy inscenizację powitania przybywającego na Warmię biskupa Ignacego Krasickiego. Główne role w scence zagrali aktorzy Teatru Jaracza w Olsztynie Jarosław Borodziuk, Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk.

Jak zwykle podczas Kiermasu Warmińskiego nie zabrakło zabawy. Na scenie w Bałdach wystąpiły m.in. Szczęściary ze Szczęsnego i Węgojska Stróżka z Węgoju. Uczestników kiermaszu zabawiały m.in. Warmińskie Straszydła z Węgoju. Gwiazdą wieczoru był zespół Future Folk.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inscenizacja powitania bpa Ignacego Krasickiego przy Wrotach Warmii

04-07-2015

image galeria
VIII Kiermas Tradycji, Dialogu i Zabawy w Bałdach

04-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl