Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-07-09 00:44 | Rozmiar tekstu: A A A
Półmetek 7 Cudów Mazur

W sobotę na plażowy chillout zaprasza Giżycko

Olsztyn24
(fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
Kolejny event wakacyjnego cyklu kampanii 7 Cudów Mazur w najbliższą sobotę (11.07) przybierze formę plażowego chilloutu w Giżycku. Całodniowa impreza na plaży miejskiej przebiegać będzie pod znakiem żeglarskich i rowerowych aktywności. Oprócz regat na jeziorze Niegocin na turystów czekać będą atrakcje z okazji IX Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego, a także finał rowerowego rajdu „Wyprawa-PoPrawa” Fundacji Nasza Ziemia. Nie zabraknie strefy relaksu, gdzie odbędą się pokazy, konkursy i turnieje dla rodzin z dziećmi.

Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur czeka na kolejnych finalistów. Po eliminacjach w Mikołajkach i Mrągowie, żeglarze zmierzą się w regatach na jeziorze Niegocin. Na akwenie zostaną rozegrane trzy wyścigi w klasie otwartej, a zwycięska załoga uzyska bezpośredni awans do wielkiego finału 22 sierpnia w Rynie. Ostateczne zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów w biurze regat, w Ekomarinie Giżycko między godz. 9.00 a 11.00. Start pierwszego wyścigu nastąpi o 12.00. Po zawodach organizatorzy zapewniają uczestnikom regat poczęstunek. Żeglarze będą również mogli wziąć udział zabawie regatowej na Optymistach (więcej informacji o regatach na stronie www.7cudowmazur.pl).
 
Żeglarskie Giżycko  


Tegoroczna edycja kampanii 7 Cudów Mazur została wkomponowana w obchody IX Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego, który zakończy się 12 lipca. W najbliższy piątek na miejskiej plaży w ramach akcji społecznej „Bezpieczne lato na wodze” dzieci i młodzież będą uczyć się jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą w okresie letnim. Tego samego dnia wystartuje Expo Wodne Krainy - warsztaty żeglarskie, projekcje filmowe, koncerty, spotkania z podróżnikami czy regaty Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Imprezę zainauguruje pokaz umiejętności Karola Okrasy. Słynny kucharz podczas swoich kulinarnych popisów będzie przygotowywał m.in. potrawy z mazurskiej ryby stynki. Więcej informacji o imprezach towarzyszących na stronie www.gizycko.pl.
R E K L A M A
banner
- Giżycko jest położone w centralnym punkcie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W związku z tym aktywnie angażujemy się we wszelkie inicjatywny związane z żeglarstwem. Każdego roku organizujemy kilkadziesiąt zawodów i imprez, które ściągają do naszych marin żeglarzy z różnych stron Polski. Dziewiąta edycja Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego to kumulacja wodnych aktywności w naszej okolicy – podkreśla burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz. - Dbamy jednak o to, aby nie tylko żeglarze dobrze czuli się w Giżycku. Nasze miasto każdego roku przygotowuje wiele różnorodnych atrakcji. Rodziny z dziećmi mogą skorzystać z placów zabaw, największego parku linowego na Mazurach, rejsów statkiem po okolicznych jeziorach czy zwiedzania Twierdzy Boyen. Fani nietypowych sportów wodnych mają do dyspozycji nowoczesny WakePark, a osoby preferujące spokojniejszy wypoczynek mogą udać się na naszą zadbaną i czystą plażę lub do licznych salonów SPA&Wellnes – dodał włodarz Giżycka.  

Chillout na plaży

Jednym z celów samorządowej kampanii 7 Cudów Mazur jest promocja różnorodnych form spędzania wolnego czasu na Mazurach. W Giżycku odwiedzający będą mogli wziąć udział w turnieju dla rodzin z dziećmi „7 Cudów Mazur Beach Games”. W plażowych konkurencjach sprawdzą się zarówno najmłodsi, jak i rodzice. W strefie relaksu 7 Cudów Mazur na spragnionych wakacyjnego chilloutu będą czekały wielofunkcyjne katamarany X-Cat, które pozwolą sprawdzić jak wygląda wypoczynek na wodzie. Dodatkową atrakcją dla dzieci będą gry i zabawy zorganizowane przez Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Giżycko), dzięki którym lepiej poznają tajemnice mazurskich lasów. W sobotę nie zabraknie również pokazów ratowniczych przygotowanych przez PCK Olsztyn. Po imprezie 7 Cudów Mazur na plaży zaplanowano koncerty Rockonii, Sebastiana Riedela & Cree oraz Sylwestra Karnafela.
 
Rowerowa wyprawa na Mazury

W sobotę Giżycko opanują nie tylko żeglarze, ale również rowerzyści. Na plaży miejskiej odbędzie się Giżyckie Święto Rowerów. Na Mazury dotrą też uczestnicy 15-dniowego rajdu „Wyprawa-PoPrawa” z Krakowa do Giżycka organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Celem tej wyjątkowej inicjatywy jest monitoring poziomu czystości w odwiedzanych gminach i promocja właściwych zachowań turystów w czasie wypoczynku. W rajdzie partycypować będzie ekipa 7 Cudów Mazur w ramach akcji „Ruszamy na Mazury”.  

Seria wydarzeń promujących Mazury pod hasłem 7 Cudów Mazur została objęta patronatami honorowymi Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Lasów Państwowych. Nadrzędnym celem kampanii jest promowanie walorów turystycznych regionu i zachęcanie Polaków do odkrywania atrakcji, których na Mazurach stale przybywa. W 2015 roku kampania jest realizowana przez pięć mazurskich miast: Mikołajki (6 czerwca), Mrągowo (4 lipca), Giżycko (11 lipca), Węgorzewo (18 lipca) i Ryn (22 sierpnia).

Więcej informacji o Żeglarskim Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur i samej kampanii można znaleźć na stronie www.7cudowmazur.pl i na Facebooku www.facebook.com/7cudowmazur.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl