Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-07-09 14:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisaż wystawy Krzysztofa Tanajewskiego jutro w Starym Ratuszu

Olsztyn24
 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (10.07), o godzinie 16.00, do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy Krzysztofa Tanajewskiego „Opowieści z Warmii. Podróże po Olsztynie”.

Krzysztof Tanajewski o wystawie:

Pojawiły się w Olsztynie w 1907 roku...
R E K L A M A
banner
Nowoczesne, napędzane prądem elektrycznym...

Alojzy Śliwa w „Spacerkach po Olsztynie” pisze, że jak każda nowość budziły podziw, nieufność, a czasami lęk.

Jedno z moich najodleglejszych wspomnień z dzieciństwa: wchodzę z mamą po wysokich stopniach do wielkiej maszyny napędzanej elektrycznością, jest upał, jedziemy przez centrum na plażę w Kortowie. To było ostatnie lato, kiedy kursowały Olsztyńskie Trolejbusy.

Cykl prac malarskich „Opowieści z Warmii” to opowieści o historii i współczesności tajemniczej i niezwykłej krainy – Warmii.

Wystawa „Podróże po Olsztynie” jest kolejną częścią tego cyklu. Podróżą po Olsztynie i jego historii opowiadającą o olsztyńskich tramwajach, trolejbusach, taksówkach. O tym, jak zmieniały się środki transportu na ulicach miasta oraz o tym, co można było zobaczyć na olsztyńskim niebie. Jest też opowieścią o pasji mieszkańców Olsztyna do motoryzacji, nie tylko jako środka transportu. Jest opowieścią o miłośnikach zabytkowych Pięknych Klasyków, które spotkać można na drogach Warmii.

Krzysztof Tanajewski od urodzenia związany jest z Olsztynem. Współtwórca ruchu „Piękne Klasyki na Warmii” skupiającego właścicieli i miłośników klasycznej motoryzacji. Autor wielu wystaw łączących malarstwo z pasją do historii motoryzacji i lotnictwa. Prowadzi w Paryżu cykliczne warsztaty malarskie z zakresu historii motoryzacji m.in. przy współpracy z Conservatoire Citroën, tworzy z uczestnikami warsztatów komiks „Historia Citroena zaczyna się w Polsce”. Autor prac inspirowanych historią Olsztyna, Warmii i Mazur.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl