Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-07-10 13:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Adam Wyżlic plastycznie o polityce w Starym Ratuszu WBP

Olsztyn24
Adam Wyżlic i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
W Czytelni Książek Starego Ratusza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się wczoraj (9.07) wernisaż wystawy „Polityka”, na której swoje plakaty zaprezentował Adam Wyżlic.

Na ścianach czytelni zawisło 6 plakatów z liczącego 9 sztuk cyklu pod nazwą „Polityka”. Autor wykonał je w okresie od lutego do maja bieżącego roku jako prace dyplomowe w pracowni dra hab. Piotra Obarka w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie 1 lipca uzyskał tytuł licencjata.

Prace w oryginale zostały wykonane na arkuszach 20x30 cm i przedrukowane na formę plakatu.
R E K L A M A
banner
Wystawa potrwa do 4 sierpnia.

******

Autor o sobie:

Urodziłem się 6 listopada 1972 r. w Ostródzie. Moja przygoda ze sztuką zaczęła się pod koniec XX wieku. W 1990 roku na Starym Mieście poznałem pewnego artystę. Przychodził tam codziennie, rozkładał sztalugę, stawiał płótno, brał w dłoń pędzel i farby, a następnie malował olsztyńskie kamieniczki. Pokazał mi, jak to robić. Jego nauki pomogły mi stworzyć pierwsze własne obrazy. Na jakiś czas przestałem malować, ale wciąż interesowała mnie sztuka. Chodziłem na wernisaże i podpatrywałem innych twórców. Malarstwem i rysunkiem na poważnie zająłem się po rozpoczęciu studiów na Wydziale Sztuki UWM w 2012 roku. Każdy kolejny tydzień utwierdzał mnie w przekonaniu, że rozwijam się jako artysta.

Artysta ma na swoim koncie wystawy zbiorowe: 2014 – „To ja”, Galeria Zamek, Centrum Kultury, Ostróda; 2014 – „Do trzech razy sztuka”, Lidzbarski Dom Kultury, Lidzbark Warmiński; 2014 – „Z pracowni malarstwa”, Stodoła Kultury, Dobre Miasto; 2014 – „Tyrolskie inspiracje”, Tyrolskie Smaki, Olsztyn; 2014 – „Debiutanci”, Awangarda Bis, Olsztyn; 2014 – „Wandalizm dzieł sztuki”, UWM, Olsztyn; 2014 – 35. Jubileuszowy Przegląd Twórczości Członków Klubu Plastyka „Sąsiedzi”, Galeria Amfilada MOK, Olsztyn; 2013 – wystawa poplenerowa, Urząd Miasta, Olsztynek; 2013 – „Luksografia”, Awangarda Bis, Olsztyn, a także indywidualne: 2015 – „Ludziki” – Galeria Schody, Nowy Świat, Warszawa; 2014 – „Ludziki” Galeria Spichlerz MOK, Olsztyn; 2014 – malarstwo, rysunek, grafika i fotografia, Galeria Dworzec PKP, Ostróda.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy plakatów Adama Wyżlica w WBP

09-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl