Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-07-12 17:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsi goście w Browarze Zamkowy Młyn

Olsztyn24
W Browarze Zamkowy Młyn | Więcej zdjęć »
W sobotni (11.07) wieczór swoją „prapremierę” miała nowa olsztyńska restauracja - Browar Zamkowy Młyn. Posadowiona przy ulicy Nowowiejskiego nad Łyną (w miejscu, gdzie przed laty istniał młyn wodny) restauracja przyjęła pierwszych gości.

Pierwotnie otwarcie browaru planowano na początek tego roku, jednakże przeciągające się procedury administracyjne przesunęły ten termin o kilka miesięcy. Jak mówią właściciele obiektu, szczególnie dużo czasu i wysiłku poświęcili na przekonanie konserwatora zabytków, że wiele z krążących po Olsztynie informacji o zabytkowych walorach odkrytych w ostatnich latach ruin młyna nie jest prawdziwych. W zasadzie zabytkiem okazał się jedynie fragment piwniczki pod dawnym młynem, którą z pietyzmem odrestaurowano. W nowy obiekt wkomponowano też większość z odkopanych kamiennych fundamentów, na których posadowiono mury z czerwonej cegły, co nadało obiektowi charakter gotyckiej budowli doskonale komponującej się ze stojącym opodal olsztyńskim zamkiem. Surowy charakter budowli podkreślają też betonowe, nieotynkowane sufity.

Nie zabrakło też współcześnie popularnych materiałów budowlanych: stali i szkła, które wykorzystano m.in. do wykonania dużych przeszkleń pozwalających gościom restauracji śledzić Park Podzamcze z przepływającą obok Łyną. Szkło wykorzystano również w podłodze. Przez jej szklane fragmenty, będzie można obserwować przepływającą pod restauracją wodę, skierowaną tam z Łyny. Ciekawostką są też wyeksponowane miedziane kadzie, w których za kilka miesięcy restauracja warzyć będzie własne piwo. Umeblowanie restauracji stanowią przede wszystkim proste dębowe stołki, krzesła i stoły. Całość prezentuje się znakomicie. Pierwsi goście restauracji byli pod wrażeniem tego co zobaczyli.
R E K L A M A
banner
Oficjalne otwarcie restauracji odbędzie się około 20 lipca. Właściciele czekają jeszcze na ostatnią pieczątkę, która lada dzień ma być przystawiona w Warszawie.

Przez pierwsze miesiące w restauracji podawane będzie piwo wyprodukowane w innych browarach. W październiku natomiast restauracja uruchomi własny browar, w którym wytwarzane będzie piwo według tradycyjnych receptur. Wysoką jakość złotego trunku ma zapewnić wyprodukowana przez niemiecką firmę z wiekowymi tradycjami instalacja warzelniana. W restauracji działać też będzie kuchnia prowadzona przez kucharzy z wieloma mistrzowskimi tytułami. Jak zapewniają właściciele obiektu, ceny w lokalu będą dostosowane do zasobności portfeli mieszkańców miasta.

Wiele wskazuje na to, że restauracja Browar Zamkowy Młyn stanie się jednym najczęściej odwiedzanych lokali gastronomicznych w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl