Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-07-12 17:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsi goście w Browarze Zamkowy Młyn

Olsztyn24
W Browarze Zamkowy Młyn | Więcej zdjęć »
W sobotni (11.07) wieczór swoją „prapremierę” miała nowa olsztyńska restauracja - Browar Zamkowy Młyn. Posadowiona przy ulicy Nowowiejskiego nad Łyną (w miejscu, gdzie przed laty istniał młyn wodny) restauracja przyjęła pierwszych gości.

Pierwotnie otwarcie browaru planowano na początek tego roku, jednakże przeciągające się procedury administracyjne przesunęły ten termin o kilka miesięcy. Jak mówią właściciele obiektu, szczególnie dużo czasu i wysiłku poświęcili na przekonanie konserwatora zabytków, że wiele z krążących po Olsztynie informacji o zabytkowych walorach odkrytych w ostatnich latach ruin młyna nie jest prawdziwych. W zasadzie zabytkiem okazał się jedynie fragment piwniczki pod dawnym młynem, którą z pietyzmem odrestaurowano. W nowy obiekt wkomponowano też większość z odkopanych kamiennych fundamentów, na których posadowiono mury z czerwonej cegły, co nadało obiektowi charakter gotyckiej budowli doskonale komponującej się ze stojącym opodal olsztyńskim zamkiem. Surowy charakter budowli podkreślają też betonowe, nieotynkowane sufity.

Nie zabrakło też współcześnie popularnych materiałów budowlanych: stali i szkła, które wykorzystano m.in. do wykonania dużych przeszkleń pozwalających gościom restauracji śledzić Park Podzamcze z przepływającą obok Łyną. Szkło wykorzystano również w podłodze. Przez jej szklane fragmenty, będzie można obserwować przepływającą pod restauracją wodę, skierowaną tam z Łyny. Ciekawostką są też wyeksponowane miedziane kadzie, w których za kilka miesięcy restauracja warzyć będzie własne piwo. Umeblowanie restauracji stanowią przede wszystkim proste dębowe stołki, krzesła i stoły. Całość prezentuje się znakomicie. Pierwsi goście restauracji byli pod wrażeniem tego co zobaczyli.
R E K L A M A
banner
Oficjalne otwarcie restauracji odbędzie się około 20 lipca. Właściciele czekają jeszcze na ostatnią pieczątkę, która lada dzień ma być przystawiona w Warszawie.

Przez pierwsze miesiące w restauracji podawane będzie piwo wyprodukowane w innych browarach. W październiku natomiast restauracja uruchomi własny browar, w którym wytwarzane będzie piwo według tradycyjnych receptur. Wysoką jakość złotego trunku ma zapewnić wyprodukowana przez niemiecką firmę z wiekowymi tradycjami instalacja warzelniana. W restauracji działać też będzie kuchnia prowadzona przez kucharzy z wieloma mistrzowskimi tytułami. Jak zapewniają właściciele obiektu, ceny w lokalu będą dostosowane do zasobności portfeli mieszkańców miasta.

Wiele wskazuje na to, że restauracja Browar Zamkowy Młyn stanie się jednym najczęściej odwiedzanych lokali gastronomicznych w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [13]
~Zbigniew / 2015-10-28 06:50
Zdecydowanie nie polecam. Byliśmy kilkunasto osobową grupą w piątek. Mieliśmy wynajete stoliki w dolnej części. Jak się okazało to ta gorsza część gdyż obowiązuje tu inna karta dań niż na górze. Kiedy chcieliśmy zamówić piwo produkowane iokazało się że będzie ale za DWA TYGODNIE. Obsługa bardzo słaba. Kelner nie ogarniał a wogóle to był chyba obrażoiny że coś zamawiamy. Podczas podawania oblał kolegę wodą mineralną ale przeprosił dopiero kiedy poprosiłem kierownika sali. My z przyjaciółmi napewno się tam już nie udamy i nikomu tego miejsca nie polecim.
~niezadowolony / 2015-10-20 23:35
Zdecydowanie nie polecam na duże imprezy. Byłem na rocznicy mojej szkoły w tej restauracji ludzi sporo myślę że ok 300 może więcej. Obsługa nie ogarniała. Zabrakło zupy, rozumiecie rosołu im zabrakło jakieś zlewki z waz robili. Drugie danie podali w takiej kolejności surówka po 15 min. mięso które wyłożyli tylko na dwóch półmiskach na 10 metrowym stole, wiecie jaka wojna o kotleta była? No i ziemniaki wjechały po następnych 15 min. Po obiedzie ludzie głodni rzucili się do pater skąd żarcie zniknęło błyskawicznie. Właściciel powinien zainwestować w obsługę jeśli chce się liczyć w Olsztynie
~Zadowolony / 2015-09-19 00:00
Świetna miejscówka pełna klimatu .Można spokojnie odwiedzac z dziecmi . Pyszne jedzenie sprawny serwis . Czekamy na produkcję piwa . Pozdrowienia dla zastępcy szefa kuchni najlepszego reklamodawcy tego lokalu . Dzięki - syn do dzisiaj nam wytyka , że tylko dzięki niemu Was odwiedziliśmy .
~Darek / 2015-08-02 08:55
Ciekaw jestem kiedy zostanie odblokowana druga nitka Łyny,obecna zastawka z worów wygląda paskudnie!!
~Kasia / 2015-07-31 18:15
Cacko zwane Browar Zamkowy Młyn -od wczoraj oficjalnie jest otwarty ....jest fajnie ,industrialne wnętrza zrobione z nowoczesnych i dobrych materiałów robią wrażenie ,dużo drewna i kamienia ale to Browar ,który ma własną przepyszną wodę ...(wiem bo spróbowałam) do tego fajna kuchnia na wzór bawarsko-staropolski ,,,coś innego warto wpaść z rodziną i posmakować polecam.
~Sylwia / 2015-07-27 15:44
Otrzymałam informację z funpage Browaru że w tym tygodniu otwarcie :)
~arkadyd / 2015-07-23 14:37
Hej, wiadomo już kiedy Restauracja będzie otwarta??
~Justyna / 2015-07-14 13:51
Ciekawa jestem kto jest właścicielem tego obiektu
~czytelnik / 2015-07-13 16:57
"Jak mówią właściciele obiektu, szczególnie dużo czasu i wysiłku poświęcili na przekonanie konserwatora zabytków, że wiele z krążących po Olsztynie informacji o zabytkowych walorach odkrytych w ostatnich latach ruin młyna nie jest prawdziwych" - bardzo ciekawe, bo z aktualnego rejestru zabytków wynika coś zupełnie innego. "Krążące informacje" okazały się akurat prawdziwe, a w rejestrze zmieniono zapis, wymieniając w nim m.in. fundamenty młyna z XIV w.! Dobrze, że społecznicy nie są upierdliwi, bo sprawa niszczenia reliktów mogła zakończyć się u prokuratora.
~''barowicz' / 2015-07-13 09:39
Może i fajnie - aczkolwiek chyba zbyt ciasno. Tych stolików tyle naustawiano jak w stołówce szkolnej;)
~Od autora / 2015-07-12 20:33
Przepraszam, oczywiście chodzi o lipiec br.
~stary malkontent / 2015-07-12 20:22
Chyba już nikt nie pamięta, że kiedyś była tam „Niagara” czyli bar piwny a potem „U Jugoli”. Teraz to cacko powstało.
~e / 2015-07-12 20:01
Oficjalne otwarcie restauracji odbędzie się około 20 czerwca- dopiero w przyszłym roku?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl