Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-07-18 19:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Ryk na początek Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy

Olsztyn24
W Polsce ambasadorem projektu „Zarycz dla życia” jest Krzysztof Hołowczyc
Dwudziestego lipca w Olsztynie zainaugurowane zostaną ogólnopolskie obchody Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy. Kolejne akcje będą m.in. w Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Białymstoku i Tychach - organizowane przy współpracy Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Podczas akcji w Olsztynie przy ul. Leonharda (parking naprzeciw Statoil), kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorach, zostaną pouczeni też przez księży, którzy następnie wręczą im „10 przykazań kierowcy”. Otrzymają także inne gadżety promujące bezpieczną i kulturalną jazdę, a funkcjonariusze Służby Więziennej z osadzonymi skazanymi za przestępstwa drogowe, będą z nimi rozmawiać.

W trakcie wydarzenia jego uczestnicy będą mogli aktywnie wesprzeć program odpowiedzialności społecznej „Zarycz dla życia” realizowany w Polsce przez Fundację Kierowca Bezpieczny. Jej celem jest walka z plagą nietrzeźwych kierowców.
R E K L A M A
banner
Walka z pijanymi kierowcami może przybierać różne formy. Inicjatorzy akcji „Zarycz dla życia” postanowili odnieść się w niej do dźwięku silników Formuły 1 i w ten sposób kreować pozytywne zachowania związane z prowadzeniem samochodu.

Uczestnicy programu, wzorem kierowców formuły 1 teamu Williams Martini Racing Team – Felippe Massy, Valteri Bottasa, nagrywają na video ryk imitujący dźwięk silnika wyścigowego i nominują trzech uczestników. Jeżeli w ciągu 100 dni uda się zebrać 150 000 ryków, to 120 tys. dolarów dotrze do organizacji pozarządowych sektora bezpieczeństwa drogowego w Europie Wschodniej. Każdy, kto podejmie wyzwanie i zaryczy dla życia otrzyma m.in. alkotest Certen.

W Polsce ambasadorem projektu jest Krzysztof Hołowczyc, a wspiera go Robert Lewandowski, Marcin Gortat i Wojciech Szczęsny.

Waldemar Ziarek
Komentarze [4]
~Jan.ek / 2015-07-23 22:13
Każdemu zdarzyć się może przekroczyć prędkość, nawet Hołowczycowi ale trzeba docenić to co zrobił i pewnie jeszcze zrobi dla polskiego sportu a nie tylko opluwać, co do opinii zeza to rzeczywiście oddaje nazwa nicka jego wiedze Ziarek to od wielu lat sekretarz Fundacji Kierowca Bezpieczny-więc o jakim rekordzie pisze zezowaty?
~Falisty / 2015-07-22 01:51
jaja z tym Hołowczycem. Co on i kogo promuje, bo napewno nie bezpieczną jazdę
~Zez / 2015-07-20 09:22
Pijany widzi podwójnie - drzewa więc obowiązkowo trzeba wyciąć! Pan Ambasador to postuluje od zawsze i to jest słuszna koncepcja! Tak zlikwidujemy plagę pijaństwa i jego skutków! Tak 3-mać Panie Ambasadorze a P. Ziarek to już rekord świata - niezła najmimorda - mordo Ty moja!
~allensteiner / 2015-07-19 19:53
Też potrafię, jak ambasador Hołowczyc, bezpiecznie przekroczyć o 100 km/h
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl