Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-07-18 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

W Węgorzewie rozegrano ostatni wyścig eliminacyjny regat 7 Cudów Mazur

Olsztyn24
7 Cudów Mazur - Węgorzewo 18.07 (fot. Jarosław Durzyński - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na jeziorze Mamry dobiegły dziś (18.07) końca eliminacje Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Ostatnią załogą, która wywalczyła bezpośredni awans do wielkiego finału w Rynie okazała się ekipa Mazury.info.pl ze sternikiem Marianem Bełbotem. W Ekomarinie Węgorzewo kibice oraz turyści korzystali ze strefy gier i zabaw dla rodzin, a także poznawali rowerowe atrakcje Mazur, biorąc m.in. udział w konkursie „Na szlaku Green Velo”, w którym do wygrania był rower trekkingowy.

Za nami ostatnia rudna eliminacyjna Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Regaty w obecności kilkudziesięciu żeglarzy uroczyście otworzył burmistrz Węgorzewa, Krzysztof Piwowarczyk. Walka o wygraną była wyjątkowo zacięta. Wszystko za sprawą sprzyjających rywalizacji warunków pogodowych. Żeglarzom podczas zawodów towarzyszyła słoneczna pogoda, a także wiatr, osiągający w siłę 4 w skali Beauforta. Po trzech rozegranych wyścigach najlepszy wynik osiągnęła załoga Mazury.info.pl ze sternikiem Marianem Bełbotem. Drugie miejsce przypadło ekipie Babooshka, zaś trzecią lokatę wywalczył team Brzusio Toyota. Pełne wyniki są dostępne na stronie www.7cudowmazur.pl.

Po ceremonii wręczenia nagród regat wszyscy żeglarze, którzy spotkali się ze sobą podczas wspólnego ogniska. Zwycięzców Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur poznamy już 22 sierpnia w Rynie, gdzie zostaną rozegrane finałowe zawody. W tym roku łączna pula nagród w rywalizacji wynosi 5000 zł.
R E K L A M A
banner
Strefa kibica 7 Cudów Mazur przyciągała turystów różnorakimi atrakcjami zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. W trakcie rozgrywania żeglarskich zawodów, na lądzie odbył się rodzinny turniej gier i zabaw, w którym głównymi nagrodami były ślizgawki wodne oraz gadżety do uprawiania sportów plażowych. 12 zespołów rywalizowało ze sobą w letnich konkurencjach przygotowany przez zespół animatorów.

W przerwach turnieju odbywały się pokazy ratownicze przygotowane przez PCK Olsztyn. Ratownicy przedstawili turystom najważniejsze zasady ratowania życia, a także zademonstrowali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Młodzież i dorośli chętnie sprawdzali swoje zdolności koordynacyjne na trickboardach (przyrząd wspierający zdolności motoryczne) oraz elektrycznych longboardach (wydłużona deskorolka z własnym napędem). Wiele osób przekonywało się na własnej skórze, że zachowanie równowagi przez dłuższą chwilę nie należy do łatwych zadań. Uwagę najmłodszych skupiało również stanowisko Lasów Państwowych (Nadleśnictwo Borki), w którym odwiedzający mogli poznać zwierzęta i drzewa leśne, a także wziąć udział w konkursach przyrodniczych.  

Jednym z głównych punktów imprezy w Węgorzewie był konkurs „Na szlaku Green Velo”, w którym udział wzięły dzieci z najlepszymi wynikami specjalnego quizu sprawdzającego wiedzę o turystyce rowerowej. Finaliści mieli do wykonania dwa zadania (kreatywne i zręcznościowo-sprawnościowe). Pierwszym z nich było zbudowanie roweru z przygotowanych przez organizatorów materiałów np. słomki, gąbki, sznurki, blok techniczny. W drugiej turze uczestnicy musieli jak najdłużej utrzymać równowagę na trickboardach i wykazać się celnością w ultimate frisbee. Zwycięzcą okazała się Hania, która odjechała na trekkingowym rowerze ufundowanym przez przedstawicieli projektu Green Velo - inicjatywy mającej na celu zbudowanie trasy rowerowej przez pięć województw w północnej i wschodniej Polsce.   

- W naszym kraju coraz popularniejszą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu staje się jazda na rowerze. Mazury są świetnym miejscem do uprawiania tej formy rekreacji. Pragniemy, aby nasz region przyciągał nie tylko żeglarzy, ale również rowerzystów. Stąd pomysł rozbudowy sieci tras rowerowych, a także partycypacji w projekcie Green Velo. Węgorzewo jest często nieoficjalnie nazywane rowerową stolicą Mazur. Jednak naszą ambicją jest uzyskanie miana rowerowej stolicy Polski. W najbliższych latach będziemy pracować nad dalszym rozwojem infrastruktury i atrakcji dla wszystkich miłośników dwóch kółek – powiedział burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk.

Wielki finał kampanii 7 Cudów Mazur odbędzie się 22 sierpnia w Rynie. W trakcie wydarzenia poznamy zwycięzców regat Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur 2015. Turyści będą mogli m.in. poznać lokalne potrawy w czasie festynu „Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem”, obejrzeć kulinarne zawody blogerów, a także wziąć udział w pokazie umiejętności Krystiana Herby, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie.

Seria wydarzeń promujących Mazury pod hasłem 7 Cudów Mazur została objęta patronatami honorowymi Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Lasów Państwowych. Nadrzędnym celem kampanii jest promowanie walorów turystycznych regionu i zachęcanie Polaków do odkrywania atrakcji, których na Mazurach stale przybywa. W 2015 roku kampania jest realizowana przez pięć mazurskich miast: Mikołajki (6 czerwca), Mrągowo (4 lipca), Giżycko (11 lipca), Węgorzewo (18 lipca) i Ryn (22 sierpnia).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl