Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-07-20 15:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowe Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2015 rozpoczną się już jutro

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
Tradycyjny taniec, muzyka, śpiew będą królować w Olsztynie podczas XX Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru Warmia 2015. Wydarzenie odbędzie się między 21 a 25 lipca na Starym Mieście w Olsztynie i w lokalizacjach towarzyszących.

Barwny korowód we wtorkowe popołudnie (21.07) tradycyjnie już przejdzie ulicami Starego Miasta. Uczestnicy będą prezentować się olsztynianom i turystom od 17.30 podczas przemarszu, który ruszy sprzed Wysokiej Bramy do Mostu Jana, a stamtąd do Amfiteatru im. Czesława Niemena.

W tym roku zaprezentują się artyści z dziewięciu państw. To zespoły z Białorusi, Brazylii, Meksyku, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Kostaryki i Tajlandii. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli polskiego folkloru. Poza gospodarzami z Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia” wystąpią Ziemia Cieszyńska z Cieszyna oraz Małe Podlasie z Siemiatycz. Podczas Dni Folkloru odbędzie się także XXV Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich WARMIA 2015.
R E K L A M A
banner
Organizatorem tego uznanego w kraju i za granicą festiwalu folkloru jest Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”, jeden z najwybitniejszych krajowych zespołów folklorystycznych. Partnerami są Miejski Ośrodek Kultury oraz Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej C.I.O.F.F. z siedzibą w Warszawie. Wydarzenie współfinansuje samorząd Olsztyna. Sponsorzy wydarzenia: Społem PSS w Olsztynie i Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Szczegółowy program XX Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru Warmia 2015 i towarzyszących im imprez można śledzić na stronie internetowej festiwalu pod adresem www.warmia.art.pl oraz w naszej zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl