Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-07-21 20:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowe Dni Folkloru Warmia 2015 rozpoczęte!

Olsztyn24
Parada uczestników XX Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru „Warmia 2015” | Więcej zdjęć »
Na olsztyńskiej starówce rozpoczęła się dzisiaj (21.07) chyba najbardziej radosna i kolorowa impreza Olsztyńskiego Lata Artystycznego - Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2015. W tym roku wydarzenie świętuje jubileusz. Ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem publiczności impreza odbywa się po raz dwudziesty.

W tegorocznej edycji Dni Folkloru bierze udział jedenaście zespołów folklorystycznych. Do Olsztyna przyjechały grupy z Tajlandii, Białorusi, Brazylii, Kostaryki, Meksyku, Serbii, Szwajcarii i Słowacji. Są też zespoły pieśni i tańca z Cieszyna i Siemiatycz, no i oczywiście gospodarze festiwalu - Zespół Pieśni i Tańca Warmia z Olsztyna. Łącznie około 600 uczestników.

Tradycyjnie impreza rozpoczęła się paradą zespołów od Wysokiej Bramy, ulicami Staromiejską, Stare Miasto, Prostą i Kołłątaja do amfiteatru im. Czesława Niemena, gdzie odbyło się otwarcie festiwalu. Potem każdy z zespołów pokazał publiczności próbkę swoich możliwości.
R E K L A M A
banner
XX Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2015 potrwają do niedzieli. Program koncertów z udziałem uczestników festiwalu można znaleźć w naszej zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Parada uczestników XX Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru Warmia 2015

»

21-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl