Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz | 2015-07-24 19:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę Wojciecha Jasionowicza otwarto w Galerii Stary Ratusz WBP

Olsztyn24
Wojciech Jasionowicz | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbył się dzisiaj (24.07) wernisaż wystawy „Obiektony end okna”. Autorem wystawy jest Wojciech Jasionowicz.

Artysta uprawia rzeźbę, malarstwo, rysunek. Studia ukończył na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Dyplom z rzeźby i małej formy rzeźbiarskiej uzyskał w 1993 r. Związany jest z Mazurami od urodzenia. Prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju oraz za granicą.

Na dzisiejszej wystawie olsztyńska publiczność zapoznała się z jego pracami rzeźbiarskimi i malarskimi. Autor opowiadał o ich tematyce, o swoich inspiracjach, o „obiektonach” i obrazach, przedstawiających widok z okna „jego oczami”.
R E K L A M A
banner
Autor o „Obiektony end okna”:

Prace rzeźbiarskie „Obiektony” to zaskakująca forma połączenia kamieni granicznych i wynikających z ich kontekstu historycznie rzeczywistego z ponadczasową strukturą materiałową - kamień, stal - użytą do ich powstania. Tradycja określonego miejsca wyznaczonego, wyznaczanego na nowo, zapomnianego historycznie, określenie miejsca tylko ze względu na porozumienie lokalne czy w szerszym kontekście.

Kamień, stal, kolor farby użyte w odpowiednim miejscu, kolejności, kontekście wyznaczają miejsce, które jest ważne człowiekowi, społeczności, narodowi.

„Obiektony” to moja zmaterializowana wypowiedź artystyczna na temat wydzielonych obszarów ziemi, miejsc, granic - Schengen i człowieka.

Do malarstwa inspiracją było okno. Jest to widok z okna przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Stosując kompozycje geometryczne, abstrakcyjne, z różnymi kontrastami walorowymi, z różnymi natężeniami linii, wieloma kontrastami kolorystycznymi chciałem nadać temu tematowi wielkie znaczenie. Jak wyglądałoby nasze życie bez okien w mieszkaniach, w pomieszczeniach biurowych, sklepowych, w miejscach pracy bez dostępu słońca, zieleni? Byłaby to gehenna! My, jako osoby biologiczne jesteśmy związani z przyrodą i izolacja od niej wpłynęłaby na nas druzgocąco.


Wystawa będzie czynna do 6 sierpnia. Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Obiektony end okna” Wojciecha Jasionowicza

24-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl