Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-07-29 19:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Znajdź swą zgubę w ratuszu

Olsztyn24
Biuro Rzeczy Znalezionych znajduje się w pokoju nr 8 olsztyńskiego ratusza
Chyba nie ma osoby, której nie zdarzyłoby się zgubić jakiejś rzeczy. Być może latem to nawet łatwiejsze - upał, urlop, rozkojarzenie mogą sprzyjać „wypadaniu z głowy” tego, gdzie schowaliśmy kluczyki do auta albo w którym miejscu zostawiliśmy rower. Część z tych przedmiotów znalazcy przynoszą do Urzędu Miasta. Warto wybrać się więc do ratusza w poszukiwaniu cennej zguby.

W Biurze Rzeczy Znalezionych jest w tej chwili około 200 przedmiotów. Olsztynianie (a zapewne także przyjezdni odwiedzający nasze miasto) najczęściej gubią telefony, nie brakuje też kluczy i rowerów. Teraz - po czerwcowej zmianie prawa - na przechowanie trafiają przedmioty o wartości powyżej 100 złotych.

Ważne, by dobrze zapamiętać, a później opisać wygląd zguby. To często jedyna szansa na jej odzyskanie. Taki przedmiot, który trafi do magistratu, jest rejestrowany, a zgłaszający dostaje specjalne poświadczenie. To ważne, bo jeśli w ciągu dwóch lat właściciel nie odbierze utraconego przedmiotu, ten przechodzi na własność osoby, która go odnalazła.
R E K L A M A
banner
Biuro Rzeczy Znalezionych w olsztyńskim Urzędzie Miasta ulokowano w pokoju nr 8.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl