Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-07-31 13:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda apeluje o godne uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego

Olsztyn24
Pomnik Powstańców Warszawskich w Olsztynie 1.08.2014 r.
W sobotę (1.08) mija 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji o godz. 16. w Kościele p.w. św. Józefa przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie rozpocznie się msza święta, zaś o godz. 17.00, przy pobliskim pomniku Powstańców Warszawskich, odbędzie się uroczysty apel. Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, apeluje do mieszkańców regionu o osobiste zaangażowanie w rocznicowe obchody. Niżej zamieszczamy apel wojewody.

Drodzy Mieszkańcy Województwa Warmińsko-Mazurskiego!

W sobotę, 1 sierpnia 2015 roku, przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, która od kilku lat obchodzona jest jako święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.
R E K L A M A
banner
Apeluję do Państwa abyśmy pamiętali o tych, dla których wolność i niepodległość stanowiły wartości najwyższe. Wyrazem naszej wdzięczności niech będą wywieszone biało-czerwone flagi oraz udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie organizowanych w naszym województwie.


Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o Niepodległość Polski. Mimo że trwające 63 dni heroiczne walki z niemieckim okupantem zakończyły się gorzką kapitulacją powstańców, pamięć o bohaterach tamtych dni jest naszym obowiązkiem.

Kiedy na pamiątkę godziny „W” - w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.00 - w całym województwie rozlegnie się głos syren, nie pozostańmy na nie obojętni – zatrzymajmy się i uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Pamiętajmy!

Wojewoda Warmińsko-Mazurski
(-) Marian Podziewski


Komentarze [1]
~korek1 / 2015-08-01 23:13
Godne to świętowanie będzie jak zdrajcy nie będą przy władzy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl