Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-11 17:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Słoneczna Polana ożywa

Olsztyn24
Słoneczna Polana ożywa | Więcej zdjęć »
Coraz bliżej otwarcia ostatniej części kompleksu nad Jeziorem Krzywym. Najemców znajdują lokale na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego.

Słoneczna Polana to ostatnia, po obiektach przy ul. Jeziornej i ul. Olimpijskiej, część zagospodarowania brzegów największego olsztyńskiego akwenu. Ma to być przyszłość olsztyńskiego, a także krajowego żeglarstwa. Tam szlifowane mają być perełki, które w przyszłości będą osiągać sukcesy na arenach całego świata.

Na terenie za lotniskiem w Dajtkach powstały hangary na sprzęt pływający, szkuternie, pomosty, sale szkoleniowe, slip i dźwig do wodowania jachtów, wypożyczalnie sprzętu, siłownia oraz boisko i restauracja. Wkrótce do kompleksu będą mogli wprowadzać się pierwsi najemcy.
R E K L A M A
banner
Swojego ma już restauracja, która będzie się mieścić na ponad 235 m2 powierzchni. Na przełomie sierpnia i września powinniśmy poznać także najemcę siłowni z saunami.

W tym samym czasie do hangarów Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego powinien zacząć trafiać pływający sprzęt. Łącznie miasto  zamówiło kilkadziesiąt łodzi - od najprostszych, do szkolenia dzieci i młodzieży, po skomplikowany, profesjonalny sprzęt, na którym rywalizują olimpijczycy. Na jachty, bojery i sprzęt do ich obsługi przeznaczono ok. 3 mln złotych. Najdroższe - wartości 650 tys. zł - są łodzie klasy 29er i 49er. Do Olsztyna trafi osiem takich jachtów.

Jednak nie tylko sprzęt wyróżnia olsztyńskie centrum. Obiekty wybudowane na Słonecznej Polanie to kolejny dowód doskonałej i użytecznej architektury oraz rozwiązań technologicznych. Dość wspomnieć, że głównym źródłem energii cieplnej będą gruntowe wymienniki ciepła. Wraz z odwiertami o głębokości 150 metrów zapewnią niezależny i ekologiczny sposób ogrzewania budynków. Ciepło zostanie rozprowadzone poprzez systemy ogrzewania podłogowego oraz wentylacyjny.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl