Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-08-13 11:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Ilustracje Krzysztofa Tanajewskiego prezentuje Galeria SSK Pojezierze

Olsztyn24
Krzysztof Tanajewski (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” odbył się wczoraj (12.08) wernisaż wystawy ilustracji autorstwa Krzysztofa Tanajewskiego. Otwarta ekspozycja jest kontynuacją wystawy sprzed dwóch lat. Wówczas artysta zaprezentował ilustracje, które wykonał do czterech rozdziałów książki Alojzego Śliwy „Spacerki po Olsztynie”. Teraz olsztynianie mają okazję zapoznać się z ilustracjami do kolejnych rozdziałów tego tytułu.

Podczas wernisażu autor opowiedział swoim gościom m.in. skąd zaczerpnął pomysł na tego rodzaju prace (gdy czytał tę jakże ciekawą dla niego książkę, brakowało mu ilustracji, więc postanowił zrobić je sam). Zaprezentował także inne ilustracje przedstawiające środki komunikacji, jakie znajdowały się w Olsztynie przed I wojną światową, jak i te, które jeździły ulicami naszego miasta po wojnie. Ten temat jest niezwykle bliski autorowi, gdyż fascynują go stare pojazdy podobnie jak wszystko, co dotyczy Warmii. Przyznaje, że także w filmach fabularnych wyszukuje wiadomości o Olsztynie.

Ekspozycja składa się z prac namalowanych farbami olejnymi powstawałych dwuetapowo - artysta wykonywał ręcznie szkice, które następnie wypełniał kolorem w komputerze.
R E K L A M A
banner
Krzysztof Tanajewski od urodzenia związany jest z Olsztynem. Współtwórca ruchu „Piękne Klasyki na Warmii” skupiającego właścicieli i miłośników klasycznej motoryzacji. Autor wielu wystaw łączących malarstwo z pasją do historii motoryzacji i lotnictwa. Prowadzi w Paryżu cykliczne warsztaty malarskie z zakresu historii motoryzacji m.in. przy współpracy z Conservatoire Citroën, tworzy z uczestnikami warsztatów komiks „Historia Citroena zaczyna się w Polsce”. Autor prac inspirowanych historią Olsztyna, Warmii i Mazur.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl