Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-08-13 11:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Ilustracje Krzysztofa Tanajewskiego prezentuje Galeria SSK Pojezierze

Olsztyn24
Krzysztof Tanajewski (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” odbył się wczoraj (12.08) wernisaż wystawy ilustracji autorstwa Krzysztofa Tanajewskiego. Otwarta ekspozycja jest kontynuacją wystawy sprzed dwóch lat. Wówczas artysta zaprezentował ilustracje, które wykonał do czterech rozdziałów książki Alojzego Śliwy „Spacerki po Olsztynie”. Teraz olsztynianie mają okazję zapoznać się z ilustracjami do kolejnych rozdziałów tego tytułu.

Podczas wernisażu autor opowiedział swoim gościom m.in. skąd zaczerpnął pomysł na tego rodzaju prace (gdy czytał tę jakże ciekawą dla niego książkę, brakowało mu ilustracji, więc postanowił zrobić je sam). Zaprezentował także inne ilustracje przedstawiające środki komunikacji, jakie znajdowały się w Olsztynie przed I wojną światową, jak i te, które jeździły ulicami naszego miasta po wojnie. Ten temat jest niezwykle bliski autorowi, gdyż fascynują go stare pojazdy podobnie jak wszystko, co dotyczy Warmii. Przyznaje, że także w filmach fabularnych wyszukuje wiadomości o Olsztynie.

Ekspozycja składa się z prac namalowanych farbami olejnymi powstawałych dwuetapowo - artysta wykonywał ręcznie szkice, które następnie wypełniał kolorem w komputerze.
R E K L A M A
banner
Krzysztof Tanajewski od urodzenia związany jest z Olsztynem. Współtwórca ruchu „Piękne Klasyki na Warmii” skupiającego właścicieli i miłośników klasycznej motoryzacji. Autor wielu wystaw łączących malarstwo z pasją do historii motoryzacji i lotnictwa. Prowadzi w Paryżu cykliczne warsztaty malarskie z zakresu historii motoryzacji m.in. przy współpracy z Conservatoire Citroën, tworzy z uczestnikami warsztatów komiks „Historia Citroena zaczyna się w Polsce”. Autor prac inspirowanych historią Olsztyna, Warmii i Mazur.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl