Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-08-20 14:40 | Rozmiar tekstu: A A A

W autobusach i tramwajach będzie taniej!

Olsztyn24
Konferencja prasowa prezydenta Olsztyna w autobusie MPK | Więcej zdjęć »
Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta olsztyńscy radni zajmą się przygotowanym przez prezydenta Olsztyna projektem uchwały o zmianach w taryfach opłat za przejazdy komunikacją publiczną. Szczególnie interesujące w tej sprawie jest to, że chodzi o obniżenie, a nie podwyższenie cen biletów.

- Od dłuższego czasu pracujemy nad tym, żeby zachęcić mieszkańców Olsztyna do korzystania z komunikacji publicznej, bo przez to nasze środowisko będzie czystsze, w mieście będzie ciszej, a na ulicach bezpieczniej - powiedział prezydent Piotr Grzymowicz podczas zorganizowanej dzisiaj (20.08) konferencji prasowej. - Jednym z elementów zachęcenia mieszkańców do korzystania z transportu publicznego są taryfy. Analizowaliśmy jak one wyglądają w porównaniu do innych miast i w kontekście naszych możliwości finansowych. Po tych analizach uznaliśmy, że powinniśmy obniżyć cenę biletu sieciowego ze 110 złotych do 88 złotych. To znacząca obniżka, bo praktycznie o 1/5 wartości tego biletu.

Ceny pozostałych biletów w mieście nie ulegną zmianie, ale na nowej taryfie skorzystają mieszkańcy podolsztyńskich gmin: Purda, Stawiguda i Dywity, gdzie docierają miejskie autobusy.
R E K L A M A
banner
- Uznaliśmy, że trzeba odejść od zróżnicowania cen biletów na przejazdy na liniach miejskich i podmiejskich, i wprowadzić te same stawki. Bilet jednorazowy wszędzie będzie więc kosztował 2,90 zł - poinformował prezydent.

Prezydent zaproponował też radnym wprowadzenie biletów czasowych: 30-, 45- i 90-minutowych. Te same bilety będą obowiązywać w autobusach i tramwajach, które pod koniec roku pojawią się na ulicach.

Jeżeli radni w najbliższą środę zaakceptują propozycję prezydenta, to zmiany w taryfie cen za przejazdy w środkach komunikacji miejskiej powinny wejść w życie 1 listopada br.

Dzisiejsze spotkanie z dziennikarzami prezydent zorganizował w jednym z najnowszych, naszpikowanych elektroniką autobusów zakupionych ostatnio przez olsztyńskie MPK. Pojazd jest niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację, elektroniczne kasowniki akceptujące m.in. Olsztyńską Kartę Miejską, biletomaty, w których za bilety można płacić kartami płatniczymi. Autobusy wyposażone są też w monitoring wizyjny i elektroniczne tablice informacyjne.

- Komfortowe warunki podróżowania środkami komunikacji miejskiej również będą zachęcać do pozostawienia w garażach prywatnych samochodów, tym bardziej, że za sprawą systemu ITS komunikacja miejska będzie miała pierwszeństwo na skrzyżowaniach, więc autobusy i tramwaje będą jechać przez miasto szybciej niż inne pojazdy - dodał prezydent Grzymowicz.

Z poświęconą zmianie taryfy opłat za korzystanie z komunikacji publicznej częścią dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta można zapoznać się oglądając nasze nagranie wideo z konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. zmiany taryfy opłat za przejazdy komunikacją miejską w Olsztynie

20-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl