Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-08-21 12:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Pielgrzymka Piłsudczyków na Jasną Górę

Olsztyn24
Pielgrzymka Związku Piłsudczyków do Częstochowy | Więcej zdjęć »
W czwartek (20.08) roku odbyła się pierwsza krajowa pielgrzymka działaczy Związku Piłsudczyków RP z całego kraju do Częstochowy. Piłsudczycy w ten sposób zakończyli tegoroczne obchody 80. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego i 95. – Bitwy Warszawskiej. Blisko 200 umundurowanych Piłsudczyków wzięło udział w mszy świętej celebrowanej przez ks. gen. ZP inf. dr. Mariana Próchniaka oraz o. gen. ZP Eustachego Rakoczego.

W trakcie uroczystości specjalne honorowe ryngrafy Związku Piłsudczyków RP, z rąk prezesa gen. Stanisława Śliwy, odebrały zaangażowane w patriotyczne działania kobiety. Wśród wyróżnionych znalazła się Helena Zysk z Lidzbarka Warmińskiego i Ilona Kanclerz, znana osobowość artystyczna. Ilona Kanclerzy podziękowała w imieniu wyróżnionych podkreślając, iż patriotyzm nie rozróżnia płci, można być wielkim Polakiem w spódnicy a małym w spodniach.

Podczas uroczystości odbyło się specjalne posiedzenie Zarządu Krajowego związku Piłsudczyków RP, na którym podjęto decyzję o organizacji zjazdu krajowego Związku Piłsudczyków RP 20 listopada 2015 roku w Gdyni.
R E K L A M A
banner
Patriotyczny Apel Jasnogórski zakończył pielgrzymkę Piłsudczyków.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl