Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-08-25 23:35 | Rozmiar tekstu: A A A
Najsmaczniejsza impreza w gminie Dywity

Gady zapraszają na Garniec Kłobuka

Olsztyn24
Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji imprezy (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Aż 11 sołectw zgłosiło swój akces w IX konkursie na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity „O Garniec Kłobuka”, który odbędzie się w sobotę (29.08) w Gadach. Oprócz wyśmienitego jedzenia i artystycznej prezentacji sołectw na imprezie będzie wesoło za sprawą kabaretu „Kaczki z Nowej Paczki”. Rozstrzygnięty będzie też konkurs „Czysta Wieś 2015”.

Najsmaczniejsza impreza w Gminie Dywity wpisała się już na stałe w kalendarz najpopularniejszych imprez plenerowych. Konkurs „O Garniec Kłobuka” odbędzie się już po raz dziewiąty! Tym razem uczestników kulinarnego wydarzenia będą gościć Gady, czyli wieś, która zwyciężyła w konkursie w ubiegłym roku.

– Wspólnie z sołectwem Gady oraz Gminą Dywity zapraszamy na imprezę wszystkich mieszkańców i turystów – zachęca Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach, głównego organizatora gminnych kulinariów. – Sołectwa traktują konkurs bardzo prestiżowo, o czym może świadczyć fakt, że w tym roku mamy rekordową liczbę 11 sołectw zgłoszonych do konkursu.
R E K L A M A
banner
„Garniec Kłobuka” rozpocznie się w sobotę o godz. 13 na placu przy Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych. Sołectwa już od dłuższego czasu przygotowują się do konkursu, wymyślają scenografię swoich stoisk, specjalne dania i oryginalne prezentacje artystyczne. Wydarzenie będzie zapewne obfitować w wiele ciekawych i pysznych momentów. Będzie też śpiewająco i wesoło, a wszystko za sprawą kabaretu „Kaczki z Nowej Paczki”, który przyjął zaproszenie na imprezę.

Ważnym momentem wydarzenia będzie z pewnością rozstrzygnięcie konkursu dla sołectw „Czysta wieś 2015!”. W tym roku w konkursie, który ma na celu poprawę estetyki wsi oraz integracje mieszkańców wzięło udział aż 15 spośród 19 sołectw. Komisja konkursowa jest już po drugim, finałowym objeździe wsi.

– Wyniki są już znane, ale do soboty muszą pozostać tajemnicą – mówi Krzysztof Zienkiewicz z Urzędu Gminy w Dywitach, który przewodniczył komisji konkursowej. – Mogę tylko powiedzieć, że będą niespodzianki. Poza tym trzeba docenić olbrzymia pracę wszystkich sołectw, które wzięły udział w konkursie. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, a wsie Gminy Dywity coraz schludniejsze i piękniejsze.

W puli nagród dla trzech zwycięskich sołectw jest w tegorocznym konkursie 9 tysięcy zł. (4 tys. zł za I miejsce, 3 tys. za II miejsce i 2 tys. za III miejsce). Relację na żywo z konkursu „O Garniec Kłobuka” zaplanowało Radio Olsztyn. Organizatorami konkursu są: GOK Dywity, Sołectwo Gady i Gmina Dywity. Imprezę finansowo wspiera również Powiat Olsztyński.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl